Розпочався сезон продажу капусти нового врожаю

Розпочався сезон продажу капусти нового врожаю

На ринку України з’явилися перші комерційні партії ранньої капусти від виробників Закарпаття.

За даними інформаційного центру «Інфо-Шувар», сезон цього року стартував на тиждень раніше, ніж рік тому, ціни на першу капусту, фактично, збігаються із цінами на «старті» минулого маркетингового сезону.

«Сьогодні на вітчизняному ринку ранньої капусти є три найбільші конкуренти - постачальники з Македонії, постачальники з Узбекистану і місцеві виробники. Обсяги вітчизняної продукції, поки що, досить малі, але позиції вітчизняного виробника на ринку будуть дуже швидко зміцнюватись найближчим часом. Зазвичай, з відкриттям сезону в українських господарствах ціни на капусту починають швидко знижуватися, а імпорт, відповідно, скорочуватися», - розповідає Тетяна Гетьман, керівник проекту «Інфо-Шувар».

Згідно даними моніторингу аналітиків, сьогодні українська рання капуста на майданчику ОРСП «Шувар» у Львові пропонується по 30-32 грн/кг (0,99-1,06 EUR/кг) і це є найвищою ціною. Для порівняння, капуста виробництва Македонії пропонується по 29-30 грн/кг (0,96-0,99 EUR/кг), найдешевшою є капуста з Узбекистану, її на ринку можна купити по 25-26 грн/кг (0,83-0,86 EUR/кг) .

Від початку квітня 2019 року, ціни на імпортну капусту на ринках України впали на 45%. Рік тому, протягом квітня вартість продукції знизилась мінімум на 20%, хоча, в цілому середні ціни на українську ранню капусту в останні 2 сезони були досить високими.

За матеріалами shuvar.comЗагрузка...