Прийнятий бюджет для Тернопілля дефіцитний-експерт

gazpostach

Прийнятий бюджет для Тернопілля дефіцитний-експерт

стадник 16 січня народні депутати проголосували за прийняття у другому читанні і в цілому Закону «Про державний бюджет України на 2014 рік».  Фахівці по-різному оцінюють головний фінансовий документ країни, головно називаючи його дефіцитним.

Очікування для Тернопільщини песимістичні, кажуть тернопільські експерти. Аби в цьому році забезпечити мінімальні видатки по зарплатнях чи енергоресурсах, області не вистачатиме більш як 250 мільйонів гривень. 

  Голова бюджетної комісії Тернопільської облради Олександр Стадник стверджує:

  -Очікування в нас від бюджету 14 року  не можуть бути оптимістичні. Якщо взяти розрахунки Міністерства фінансів на 2014 рік по доходах, то  бачимо, що в області не буде вистачати десь 255 мільйонів гривень, щоб ми забезпечили видачі мінімальні по виплаті заробітних плат, енергоносіїв, тобто забезпечили виплату захищених статей.
Чи врахували пропозиції від Тернопільщини - наразі невідомо. Подальша процедура передбачає формування бюджету області в облдержадміністрації фахівцями департаменту фінансів, в кінці січня підготований проект рішення бюджету представлять на колегії. Після цього його мали б затвердити на сесії Тернопільської обласної ради. Далі бюджети прийматимуть міські, районні та селищні ради. Однак, чи дійде до цього, зважаючи на політичні реалії, експерти не впевнені.

  -Зокрема, в нас в обласній раді більшість від ВО "Свобода".Яка партійна вказівка буде, можемо вже здогадуватись із закликів не приймати на місцях ці бюджети. Можна передбачити, що процедура буде складна,- каже пан Олександр.

У випадку, якщо приймуть рішення не приймати бюджети на місцевих рівнях, область, міста та села житимуть у межах 1/12 від обсягу загального фонду бюджету за 2013 рік. А це - мізер, каже голова бюджетної комісії, нашоукраїнець Олександр Стадник. Потреба у грошах збільшиться з 250 до 350 мільйонів, також фінансування капремонтів за таких умов не передбачене взагалі. Прогнозувати, що буде далі, важко. Однак, про те, що бюджет на 2014 рік розподілений несправедливо, в один голос заявляє чимало українських експертів.
 В бюджеті 2014 року заплановано колосальний ріст видатків саме на міліцію, саме на прокуратуру, на СБУ і так далі. Одночасно коли рекомендації йдуть, щоб оптимізувати мережі навчальних закладів, мережі медичних установ, йдуть розмови про медичні реформи незрозуміло які".

Найбільший обсяг субвенцій отримають: Київ, Луцьк, Артемівськ, Павлоград, Судак, Маріуполь та Кривий Ріг - від 20 до 40 мільйонів гривень. Скільки дотацій отримає Тернопіль, і чи отримає їх взагалі, наразі невідомо.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)