Прийняття Конституції знаменувало собою остаточне становлення України як держави, – Віктор Овчарук

gazpostach

Прийняття Конституції знаменувало собою остаточне становлення України як держави, – Віктор Овчарук

28 червня, в Україні - День Конституції.

З цієї нагоди до краян звернувся голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.

– Прийняття Конституції знаменувало собою остаточне становлення України як держави, в основі котрої лежать  принципи демократії та свободи.

Ми – нація з глибокими правовими та конституціалізькими традиціями. Адже перша в Європі Конституція Пилипа Орлика сколихнула світ, стала прообразом Закону істино демократичного суспільства. Нинішня Конституція 1996 року – це підтвердження суттєвого розвитку української політичної та правової думки.

Разом з тим правовий нігілізм, що, на жаль,  і далі панує на всіх рівнях українського суспільства, розповсюдився і на невиконання норм Основного Закону, призвів до посягання на конституційні засади та принципи.

Відтак і нині, шість років після Революції Гідності,  не вдалось ще подолати спадок совка - корупцію та недотримання чинного законодавства в усіх сферах суспільного життя.

Розумію, що Конституція не є констатацією існуючого становища, це - швидше своєрідний дороговказ, на який мають орієнтуватися  законодавці та громадяни загалом. Її місія – чітко визначати принципи соціального співіснування людей у демократичному суспільстві. Непорушність конституційних засад повинна  давати змогу зробити соціальний порядок і соціальну свободу незалежними від того, який президент стоїть на чолі держави або яка партія здобула більшість у парламенті.

Разом з тим українське суспільство спрагле серйозних змін, у тому числі і на конституційному рівні. Переконаний: лише перетворення органів місцевого самоврядування у реальний механізм народовладдя зможе привести країну до відчутних позитивних змін, – зазначив Віктор Овчарук.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)