Проректор з наукової роботи Коломенської семінарії РПЦ став викладачем богословської академії ПЦУ

gazpostach

Проректор з наукової роботи Коломенської семінарії РПЦ став викладачем богословської академії ПЦУ

Уродженець Львівщини єромонах Тимофій (Ясеницький) перейшов до помісної церкви України.

Доктор церковної історії, проректор з наукової роботи Коломенської духовної семінарії Російської православної церкви єромонах Тимофій (Ясеницький) став викладачем Київської православної богословської академії Православної церкви України.

Про це, з посиланням на сайт КПБА, пише Лівий берег.

"Цьогоріч наукова родина академії поповнилася такими новими науково-педагогічними працівниками: доктор церковної історії, доцент ієромонах Тимофій (Ясеницький), кандидат наук із богослів’я, священник Сергій Бережной, кандидат філософських наук зі спеціальності богослів’я священник Михайло Альмес та знову в академії читатиме лекції кандидат мистецтвознавства, професор Мстислав Сергійович Юрченко", - сказано в повідомленні про початок навчального року в академії.

Там зазначається, що молебень з нагоди початку нового навчального року в Київській православній богословській академії очолив предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній. Участь у молитві взяли професорсько-викладацький склад та студенти.

Ще у червні цього року єромонах Тимофій брав участь у роботі кандидатської спеціалізованої вченої ради Загальноцерковної аспірантури і докторантури РПЦ як офіційний опонент при захисті кандидатської дисертації архімандрита Іларіона (Мокрицького) на тему "Українська православна діаспора: виникнення, історія та сучасний стан".

Указом від 5 липня митрополита Крутицького і Коломенського Павла єромонаха Тимофія звільнили від обов'язків клірика Трьохсвятительського храму Коломенської духовної семінарії та відчислили за штат Коломенської єпархії з правом переходу в іншу єпархію, але без права служіння поза нею до направлення архієрейського документа про тимчасове відрядження або відпускної грамоти в іншу єпархію.

На влаштування на служіння на новому місці єромонаху Тимофію надали три місяці, інакше, як зазначається в указі, "Ви забороняється в служінні з правом подачі прохання про відновлення в клірі ввіреної мені єпархії або про продовження терміну перебування за штатом з правом переходу в іншу єпархію".

Причиною повернення єромонаха Тимофія в Україну російський портал Сredo.press назвав недавню реформу Московської обласної єпархії РПЦ.

"Ясеницький віддавав сили науці, але вона взаємністю не відповідала – заробляти на життя він їздив до Подольська, де за домовленістю з благочинним здійснював богослужіння і треби, отримуючи за це якісь гроші. Завдяки квітневим реформ патріарха Кіріла, Коломна і Подольск виявилися в різних єпархіях. А Тимофій – без засобів до існування", - сказано в повідомленні.

"Поки одні богослови в Москві клянуть ПЦУ і патріарха Варфоломія, інші спокійно переходять до Епіфанія і там працюють. Спасибі патріарху Кірілу, гарного вченого виховав", - підсумовують автори.

Єромонах Тимофій (Василь Матвійович Ясеницький) народився 4 жовтня 1970 року в м. Турка на Львівщині. З відзнакою закінчив місцеві школу та ПТУ, згодом навчався в Львівському державному університеті ім. І.Франка, Московській духовній семінарії та академії, яку закінчив зі ступенем кандидата богослов'я. У 2010 році вступив у Загальноцерковну аспірантуру і докторантуру ім. свв. рівноапостольних Кирила і Мефодія на докторську програму.

Джерело: Лівий берег
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)