У Тернополі презентували проект про учасників бойових дій, які руйнують стереотипи (Фото)

У Тернополі презентували проект про учасників бойових дій, які руйнують стереотипи (Фото)

На історичному факультеті Тернопільського педагогічного університету імені Володимира Гнатюка 6 грудня відбулась презентація фото-проекту «Живі», який привезли до Тернополя з міста Чернівці. Виставку організували у рамках Військово-просвітницького проекту «Ротація».

Так, студентський та педагогічний колектив університету, а також всі охочі мали змогу побачити унікальні світлини, на яких зображені військовослужбовці, що змогли соціалізуватись у мирному житті.

За словами співзасновника проекту, бійця батальйону «Айдар» Євгенія Марусика, часто громадяни вірять у сталі стереотипи та думають про те, що люди, які повернулись з війни, є неврівноваженими, конфліктними, або вживають алкоголь. На його думку, саме таке хибне мислення людей треба змінювати, бо учасники бойових дій після повернення з війни знаходять у собі бажання та сили розпочинати нове життя й самореалізовуватися.

Один із співорганізаторів проекту в Тернополі, керівник Тернопільського осередку «Громадянського руху “Хвиля”» Олексій Станько розповів, що фотовиставка «Живі» руйнує усі стереотипи суспільства, пов’язані з учасниками бойових дій та показує, що такі військовослужбовці можуть гідно реалізувати себе у різних сферах навіть після повернення з війни.

– Люди, що пройшли через війну, мають величезний потенціал та силу. Попри всі стереотипи, вони соціалізовуються, відкривають власну справу та прагнуть до успіху. Вони здатні знайти своє покликання, не зважаючи на всі спогади, біль та негаразди, – зазначив Олексій Станько.

Реклама, поліція, сфера послуг, підприємництво, спорт, поезія, фотозйомка – у цих та багатьох інших сферах знайшли своє покликання герої виставки.

Як додав співорганізаторів проекту Микола Сивирин, після війни – головне вірити в себе та не зламатись.

– Тут на мирній землі учасникам бойових дій також є застосування. Не треба впадати у відчай. Якщо вернувся з війни живим, то маєш далі жити, а не заганяти себе в могилу алкоголем, наркотиками чи криміналом, - наголосив Микола Сивирин.

Також у рамках проекту «Живі» боєць та волонтер Дмитро Гайдуцький організував для студентів виставку речей, які він привіз з війни.
Загрузка...