Діти тернополян тепер не загубляться

Діти тернополян тепер не загубляться

Завдяки цій програмі вже вдалося відшукати в Україні 111 дітей. До послуги підключили понад 20 мільйонів абонентів.

Наша область долучилася до спільного соціального проекту ПрАТ «Київстар» та Національної поліції України «Пошук дітей». У Головному управлінні Нацполіції краю відбулася презентація, на якій розповіли про запуск сервісу в області та принципи його дії.

Керівник ювенальної служби Петро Тихович зазначив, що нові методи оперативного розшуку дітей є надзвичайно важливими в роботі поліцейських, адже завдяки їм можна швидко розшукати зниклих неповнолітніх та малолітніх.

– Цей проект – додатковий інструмент у оперативному пошуку зниклих дітей, – розповів він. – Поліцейські роблять все можливе, аби швидко знайти зниклого малюка чи неповнолітнього, повернути їх додому та вберегти від протиправного.

Сервіс, який вперше розпочав роботу у серпні 2017 року, тепер працює в 23 областях на базі СМС-повідомлень. Він допомагає правоохоронцям використовувати можливості мобільної мережі «Київстар» для оперативного оповіщення про зникнення дітей та активується в абонентів автоматично і безкоштовно.

Як працює система таких сповіщень, розповіла PR менеджер ПрАТ «Київстар» у Західному регіоні Олександра Гнатик.

– Інформацію про зникнення дитини ми отримуємо від поліцейських, які, в свою чергу, отримують на це згоду батьків. Далі готуємо СМС-повідомлення з інформацією про дитину, обставини її зникнення та посилання на Facebook-сторінку з детальними даними та фотографією. Є там і контакти поліції, за якими можуть звертатися охочі допомогти в пошуках.

Такі дії працівники мобільного оператора опрацьовуватимуть протягом 30 хвилин, а повідомлення отримають активні абоненти, які перебувають в радіусі трьох кілометрів від місця зникнення дитини. Це можуть бути як жителі міста, так і інших регіонів. Як зазначила менеджер, за 15 місяців роботи вже розіслано 111 таких повідомлень. Усі вони успішно допомогли у пошуку дітей.

– Чужих дітей не буває, тому допомога громадськості у пошуках дуже цінна, – підсумував зустріч начальник ювенальної превенції. – Кожен, хто має телефон, зможе допомогти знайти дитину, тим самим уберегти її від небезпечних ситуацій та злочинних посягань.

Завдяки цій програмі вже вдалося відшукати в Україні 111 дітей. До послуги підключили понад 20 мільйонів абонентів.

Чи важлива ця послуга у нашій області? Ось така статистика: у 2016 році було зафіксовано 30 випадків зникнення дітей, у 2017-му – 65 випадків. За цьогорічний період трапилося 68 випадків безвісти зниклих дітей.

Як розповідають правоохоронці, майже усіх зниклих (95 відсотків) вдається розшукати упродовж доби, решту – упродовж трьох діб. Зникнення дитини – це надзвичайна подія. Зайве говорити про те, що відчувають батьки. Чому зникають діти? Втікають від своїх проблем, душевного болю. Втікають від образ старших чи домашнього насильства – причин багато. Головне, дитину вчасно розшукати, убезпечити її від усіляких бід.

Ольга КУШНЕРИКОтримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)