Президент України допускає можливість повномасштабної війни з РФ

gazpostach

Президент України допускає можливість повномасштабної війни з РФ

Президент України Володимир Зеленський вважає, що загроза повномасштабної війни з Росією цілком реальна і на сьогоднішній день.

Про це він заявив на форумі Ялтинської європейської стратегії в форматі YES Brainstorming2021 у Києві в п'ятницю, 10 вересня. Трансляція доступна в YouTube.

Зокрема, Зеленському було поставлено питання: «Чи відчуваєте ви, що є реальна ймовірність повномасштабної війни з Росією - на тлі регулярного нарощування військової присутності РФ біля кордонів, зокрема в Чорноморському регіоні?».

«Вважаю, може бути. Так і є. Мені здається, що 2014 рік був так званим «кроком вперед» в цьому питанні з боку Росії (військового вторгнення в Україну - ред.). Але потім, завдяки українцям, «кроком назад». Їх було зупинено», - заявив Зеленський.

За його словами, «потенціал в цій темі є, але це буде найбільша помилка саме Російської Федерації». Він додав, що після цього (ескалації з боку РФ - ред.) вже «ніколи більше не буде дружніх, сусідських відносини України до Росії і Білорусі».

«Це найстрашніше, що може бути. Але, на жаль, така ймовірність є», - додав президент.

У той же час Зеленський все ще сподівається провести найближчим часом переговори з президентом Росії Володимиром Путіним. Він висловив бажання, щоб ця зустріч була «предметною», а не «формальною».

«Росія не хоче швидко вирішити питання - завершити війну. Це моя проблема, як змусити їх говорити про деокупацію наших територій», - заявив президент України.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)