Предстоятель ПЦУ Зеленському: Церкви мають великий потенціал, який потрібно використовувати для миру

gazpostach

Предстоятель ПЦУ Зеленському: Церкви мають великий потенціал, який потрібно використовувати для миру

4 грудня відбулась зустріч президента Володимира Зеленського з представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та іншими релігійними діячами.

Від Православної Церкви України у зустрічі взяв участь Предстоятель Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, передає пресслужба ПЦУ.

Глава держави подякував за роботу, яку проводять очільники Церков і релігійних організацій для блага українців. У зв’язку з переговорами лідерів країн Нормандського формату президент закликав підтримати мирні ініціативи української сторони.

“Ми – різні, у нас різні конфесії, церкви, мечеті, синагоги тощо. І це нормально, бо у нас велика, дуже гарна, іноді зі складнощами, але наша люба країна. Дуже вірю у вас”, – сказав Зеленський.

Своєю чергою представники Церков і релігійних організацій зазначили, що моляться за мир в Україні, та побажали президенту сили, терпіння й Божого благословіння на переговорах лідерів країн – учасниць Нормандського формату.

Блаженнійший митрополит Епіфаній у своєму слові наголосив: “Церкви мають великий потенціал, який потрібно використовувати у тих мирних ініціативах, які ви зараз виявляєте щодо завершення цієї страшної війни. Ми молимося за мир – за справедливий мир в Україні”.

Окремо було акцентовано увагу на неприпустимості переслідування вірян різних конфесій на окупованих територіях Донбасу та в анексованому Криму, а також судових рішень про ліквідацію культових споруд.

Предстоятель ПЦУ закликав посприяти у вирішенні ситуації щодо цих ганебних фактів утиску парафіян і незаконних судових рішень.

Слово взяв і очільник Російської Церкви в Україні (УПЦ МП) митрополит Онуфрій, який підтримав мирні ініціативи президента. “Життя людини нічим не може бути виправдане або викуплене. Воно найдорожче в усьому світі. Те, що ви почали цю місію миротворчості, – ми вам за це вдячні й розуміємо, що це складний процес. Але його треба було почати – процес не може мати успіху, якщо хтось його не почне”, – зазначив митрополит Онуфрі. За його словами, питання необхідно вирішувати шляхом діалогу.

Верховний архієпископ Києво-Галицький, Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав зазначив, що нині Україна є демократичною державою, де всі почуваються вільно – незалежно від віросповідання, і релігійна спільнота дорожить таким станом справ.

“Хочу побажати вам сили Мойсея, який міг сказати фараонові “Let my people go”. Бо ніхто сьогодні так не зацікавлений, щоб наступив мир в Україні, як самі українці. Росія має свої інтереси, багаті країни Заходу мають свої інтереси. Ми не можемо в тих перемовинах відступитися від свого бажання бути вільною, незалежною державою, яка обрала свій шлях розвитку. Ми гідні того, щоб інші народи, наші сусіди поважали наш вибір”, – наголосив Предстоятель УГКЦ.

Він побажав президенту мудрості та запевнив у підтримці в роботі на благо українців.

Також під час зустрічі релігійні діячі запропонували главі держави доопрацювати законопроєкт № 0931 (прийнятий за основу парламентом минулого скликання) з метою недопущення обмеження конституційних прав на свободу совісті та свободу вираження поглядів. Саме ці загрози спонукали Раду Церков ініціювати особисту зустріч з президентом.

Зеленський запевнив у готовності до подальших зустрічей і розв’язання проблем.

 religionpravda.com.ua
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)