Наливайченко: вирішення сьогодні кримськотатарського питання – ключ до повернення Криму в Україну

gazpostach

Наливайченко: вирішення сьогодні кримськотатарського питання – ключ до повернення Криму в Україну

Лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко вважає, що вирішення кримськотатарського питання - ключ до повернення Криму в Україну. Про це він написав у своєму блозі у виданні Реаліст.

На переконання В. Наливайченка, повинні бути створені і запрацювати в Києві уряд і парламент Кримськотатарської автономії (поки що в екзилі). «Ці важливі органи, як і інші інститути, мають формувати стратегії Криму і щодо Криму, готувати професійні кадри, напрацьовувати законодавчу базу. І це правильно, що після анексії була створена кримська прокуратура, правильно, що ми створили одразу після 28 лютого 2014 року кримське управління СБУ», - нагадав він.


Тернопіль у п’ятірці кращих у рейтингу міст України


Повернення Криму, на думку Наливайченка, має статися разом із визнанням і виправленням Україною помилок щодо півострова вже в часи нашої новітньої незалежної історії. «Повністю згоден з відомим дослідником та знавцем кримськотатарської проблематики доктором Наталею Беліцер, яка вважає, що виправлення колишніх помилок, чи навіть провин є «справою честі і гідності як Української держави, так і всього суспільства. Успішне здійснення такого курсу означатиме не тільки відновлення історичної справедливості стосовно коимських татар. Це буде внеском у становлення сучасної, демократичної, інклюзивної української політичної нації за взірцем успішних країн Європи, а також основою стратегії деокупації і реінтеграції Криму».

Наливайченко зауважив, що Україна має готувати кримськотатарських фахівців у сфері управління, правоохоронній, безпековій та зовнішньополітичній сферах. «Повернутися додому у Крим маємо разом і як справжні добрі господарі на своїй землі», - наголосив лідер Руху «Справедливість».
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)