Посадовців судитимуть за незаконну вирубку лісу

Посадовців судитимуть за незаконну вирубку лісу

ліс За порушення у сфері охорони лісів до відповідальності притягнули 130 посадовців В області захист лісових ресурсів забезпечує шість державних лісогосподарських підприємств, де працює понад 500 осіб, однак, самовільні вирубки існують.

Ревізії лісової охорони держлісгоспів лише констатують факти вирубки лісу, а не попереджують їх. Прокурор Чортківського району скеровав до суду обвинувальний акт за частиною другою статті 367 КК України стосовно працівника лісової охорони державного підприємства "Чортківське лісове господарство", внаслідок злочинної бездіяльності якого на території природно-заповідного фонду незаконно вирубали дерева, завдавши державі збитків на понад 170 тисяч гривень.

Також прокуратура області скерувала до суду кримінальне провадження за частиною другою статті 367 КК України стосовно службовця транспортного підприємства, який, не виконуючи своїх прямих обов‘язків, не виявив, не задокументував та не повідомив правоохоронців про вирубку 158 дерев у лісозахисній смузі - загалом шкоди на 440 тис. гривень.

Упродовж 2013 року прокуратура області з питань додержання законодавства про охорону та раціональне використання лісових ресурсів розпочала 3 кримінальних провадження, які скерували до суду. За втручання органів прокуратури до відповідальності притягнули 130 посадовців спеціально уповноважених органів державного контролю, відшкодували 70 тисяч гривень. Заявили позовів на суму близько 200 тисяч гривень.

джерело:20 хвилинЗагрузка...