Помер архієпископ Московського Патріархату з Тернопільщини (Фото)

Помер архієпископ Московського Патріархату з Тернопільщини (Фото)

У головному соборі київського Свято-Пантелеймонівського жіночого монастиря у Феофанії було звершено заупокійну літургію та відспівування новоспочилого вікарія Київської митрополії УПЦ (МП) архієпископа Білогородського Миколая (Гроха), який помер 17 червня на 63 році життя.

Заупокійну літургію по новоспочилому архіпастирю очолив владика Серафим, архієпископ Яготинський. Йому співслужили вікарії Київської митрополії єпископ Фастівський Даміан та єпископ Васильківський Миколай. Наприкінці богослужіння єпископ Даміан звернувся до присутніх на богослужінні представників духовенства, мирян, рідних та близьких спочилого владики з напутнім словом.

У чині відспівування і поховання новоспочилого архієпископа Миколая взяли участь архієпископ Яготинський Серафим, єпископ Ірпінський Климент, єпископ Бородянський Варсонофій, єпископ Фастівський Даміан, єпископ Васильківський Миколай та духовенство Київської єпархії.

Потім траурна процесія рушила до монастирського цвинтарю, де і відбулося поховання новоспочилого владики.

Довідка:

У миру - Іван Михайлович Грох
Народився 05.09.1954.
Тезоіменитство - 19 грудня
Хіротонія - 16.07.1992

Архієпископ Білогородський Миколай (Іван Михайлович Грох) народився 5 вересня 1954 року в селі Галич Підгаєцького району Тернопільської області в родині селянина.
1971 року закінчив Підгаєцьку середню школу. У 1973-1975 роках служив у Радянській армії.

Протягом 1976-1979 років навчався в Ленінградській духовній семінарії.

У березні 1979 року був висвячений у сан диякона, а в квітні - в сан священика.

З 1979 по 1986 рік - настоятель Свято-Миколаївського храму в селі Олексинці Борщівського району Тернопільської області. З 1986 по 1990 рік - настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці в селі Рибники Бережанівського району тієї ж області.

1992 року, після прийняття чернечого постригу і возведення в сан архімандрита, 16 липня хіротонісаний у сан єпископа і призначений єпископом Ковельським, вікарієм Волинської єпархії. Пізніше, 29 липня того ж року був направлений на Івано-Франківську і Коломийську кафедру.

1999 року возведений у сан архієпископа.

Згідно з рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви, архієпископ Івано-Франківський і Коломийський Миколай (Грох) звільнений від управління єпархією та призначений на нову вікарну кафедру Київської Митрополії - Білогородську з місцем перебування у столичному Свято-Пантелеімонівському монастирі в Феофанії.
Загрузка...


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)