“Перетворювати дебати на шоу – дискредитувати інститут президентства” – Оксана Забужко (Відео)

“Перетворювати дебати на шоу – дискредитувати інститут президентства” – Оксана Забужко (Відео)

Письменниця Оксана Забужко порівняла одного з кандидатів у Президенти із ведмедиком Волдо.

Вперше в історії країни маємо абсолютно віртуального кандидата на пост Глави держави. Його можна порівняти з персонажем серіалу «Чорне дзеркало» - ведмедиком Волдо, цитує слова Оксани Забужко "ZIK".

Персонаж ведмедик Волдо постійно переслідує політиків, таким чином здобуває прихильність широких народних мас. У підсумку – стає одним із президентських кандидатів. Правда, вибори програє. Ось це «Чорне дзеркало» зараз розігрується в Україні.

Оксана Забужко зізналася, що їй дуже складно уявити собі змістовну дискусію між реальним кандидатом і віртуальним, який під час виборчої кампанії діяв проти усіх прописаних в українському законодавстві і українській Конституції вимог і правил до кандидата в Президенти.

Письменниця застерегла, що політика, яка стає шоу-бізнесом, – дуже небезпечний симптом для 21 століття і для зародження нових форм тоталітаризму.

Низку неприємних асоціацій викликає в Оксани Забужко переведення політичних дебатів у шоу. Вона наголошує, що це абсолютно протиприродно, гібридно і цинічно з точки зору політики.

«Хай Бог боронить! Мені взагалі не подобається стилістика цих роликів і запрошень на стадіоні. Є правило, є вимога, що дебати мають відбуватися в студії національного мовника. Тому перетворювати це все на шоу – це дискредитувати великою мірою сам інститут президенства», – заявила Оксана Забужко.
Загрузка...


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)