Печери Тернопільщини потраплять в перелік об’єктів ЮНЕСКО

gazpostach

Печери Тернопільщини потраплять в перелік об’єктів ЮНЕСКО

Печеру "Оптимістична" Міністр екології хоче внести в перелік об'єктів ЮНЕСКО.

Міністр екології Остап Семерак запропонував внести унікальні печери Тернопільщини в перелік об'єктів всесвітньої природньої спадщини ЮНЕСКО. Про це Міністр повідомив під час робочої поїздки на Тернопільщину, йдеться на сайті Міністерства.

«Тернопільщина відома всьому світу своїми унікальними природними об'єктами. Подібної систем печер більше немає на Європейському континенті. Схожі печери є тільки на території США. Думаю, нікого не треба переконувати, що такі об'єкти природи насправді належать не одній країні, а є природним багатством людства», - каже Остап Семерак.

Він зазначив, що Мінприроди проведено попередні консультації з Інститутом геологічних наук України, і до цього процесу залучено Тернопільську ОДА.

«Відбулася підготовча нарада на рівні обласної влади та спелеологів, є домовленості про створення робочої групи, яка формуватиме пропозиції для занесення цієї унікальної мережі печер до попереднього списку об'єктів ЮНЕСКО».

Пропонується внести до цього списку печеру «Оптимістична», довжина розвіданих ходів якої сягає 214 км. Раніше ії було включено до Книги рекордів Гіннеса як найбільшу в світі гіпсову печеру і як 2-гу за загальною довжиною печерних ходів у світі.

А також Нацкомісія України ЮНЕСКО підтримала пропозицію Національної академії наук України оголосити 2025 рік Міжнародним роком печер і карсту.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)