Cвітлої пам’яті Героя України з Тернопільщини лейтенанта Володимира Гарматія

gazpostach

Cвітлої пам’яті Героя України з Тернопільщини лейтенанта Володимира Гарматія

Загиблому в зоні АТО бійцю, уродженцю Чернелева-Руського Тернопільського району Володимирові Гарматію Президент Петро Порошенко присвоїв звання Героя України. Відзнаку вручили матері Володимира.

Це перша «Золота Зірка», яку отримав боєць із Тернопільщини. Перша із гірким присмаком, адже вручено її посмертно. Як відомо, Володимир Гарматій загинув у липні 2014-го. Був молодшим лейтенантом, командиром взводу управління гаубичної самохідно-артилерійської батареї гаубичного самохідно-артилерійського дивізіону бригадної артилерійської групи 51-ї окремої механізованої бригади оперативного командування «Північ».

Cвітлої пам'яті Героя України з Тернопільщини лейтенанта Володимира Гарматія

Cвітлої пам'яті Героя України з Тернопільщини лейтенанта Володимира Гарматія

Володимира Гарматія мобілізували навесні того ж року після закінчення навчання на військовій кафедрі Тернопільського національного економічного університету. Під час виконання завдань очолював групу планування вогневого ураження. В бою біля Сіверськодонецька 21-річний боєць із побратимами підірвався на міні.

Рідні спершу не знали, що з Володимиром. Наша газета писала про невідому долю бійця. Всі до останнього вірили, що він живий, хоча може бути поранений. Однак найгірші припущення підтвердилися.

Нині про бійця пам’ятають у рідному університеті, селі. В травні цього року на одному з корпусів ТНЕУ відкрили пам’ятну дошку Володимирові Гарматію, а на малій батьківщині вулицю, якою крокував у житті, назвали на його честь. Також носить його ім’я школа в селі Соборному.

О. ЯКУШКО, Вільне Життя
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)