Пальмову неділю сьогодні святкують римо-католики

Пальмову неділю сьогодні святкують римо-католики

Свято Входу Господнього в Єрусалим 14 квітня відзначають римо-католики.

Саме на 14 квітня у 2019 році випадає Пальмова неділя (Свято Входу Господнього в Єрусалим). Це свято традиційно відзначають за тиждень до Пасхи, в шосту неділю Великого Посту.

З одного боку це свято символізує визнання місії Ісуса Христа, а з іншого – прообраз входу Сина Людського в Рай.

Юдеї  очікували, що Месія – Спаситель Ізраїлю – з'явиться на Великдень. В той час Юдея була під пануванням римлян, і очікували національного визволителя від іноземного панування.

Народ Єрусалима, знаючи про воскресіння Лазаря, зустрічає Ісуса дуже урочисто. Ісус, показуючи, що він входить в Єрусалим з бажанням миру, а не війни, в'їжджає на ослі (на Сході в'їжджати в місто на ослі – символ миру, верхи на коні – символ війни).

У римо-католиків перед початком служби традиційно проводиться хода навколо храму або в самому храмі. Учасники ходи тримають в руках гілки (в південних країнах – пальмові, в північних – вербні або інші) і запалені свічки. Під час ходи співаються святкові антифони і гімн Христу-Царю. Процесія символічно представляє собою людей, що вийшли назустріч Спасителю під час Входу Господнього в Єрусалим.

Меса  цього дня включає читання Страстей Господніх, які читаються крім цього дня тільки в Велику П'ятницю. Освячені на богослужінні гілки зберігаються в будинках віруючих до наступного Великого посту. Є традиція отримувати попіл для служби Попельної середи спаленням цих гілок.

(РІСУ)
Загрузка...