Останній день залишився, щоб укласти угоду з сімейним лікарем

gazpostach

Останній день залишився, щоб укласти угоду з сімейним лікарем

Укласти угоду з обраним сімейним лікарем необхідно до 1 квітня 2019 року.

Обрати сімейного лікаря та укласти з ним договір українців закликали вже тривалий час. І от 1 квітня цього року настає день "Х" коли безкоштовні медичні послуги надаватимуть лише тим, хто виконав цю умову, інформує "Уніан".

Ті, хто договору не уклав, не зможуть користуватися пільговими держпрограмами і будуть змушені самостійно оплачувати медпослуги при зверненні в лікарняні заклади. Безкоштовною для них залишиться тільки невідкладна допомога.

Сьогодні, повідомляють в обласному управлінні охорони здоров'я ТОДА, на Тернопільщині підписали такі угоди 71%, а це 747 тис. осіб. Тоді як загалом по Україні їх в середньому 62%.

За кожного «підписаного» медзаклади тепер отримують 370 грн, а за тих, хто ще не підписав, донедавна надходило 120 грн, проте з 1 квітня цих коштів вже не буде.

«І якщо така людина звернеться до лікаря, то вийде, що послугу вона отримає за чужий рахунок, за рахунок осіб, які підписали угоди. Ми розуміємо, що частина людей – на заробітках, частина – ще вагається, а дехто категорично вирішив нічого не підписувати. Наше завдання сьогодні переконати ще принаймні 15% жителів області таки укласти угоди. Тим більше, що зараз створені усі умови для пацієнтів. Якщо обраний лікар їм з якоїсь причини не підійшов, вони можуть розірвати угоду і обрати іншого», – запевнив начальник обласного управління здоров’я Володимир Богайчук.

Також з 1 липня стартує урядова програма «Доступна діагностика», яка дозволятиме безкоштовно зробити УЗД, рентген- та інші обстеження, різні аналізи, біопсії, хірургічні маніпуляції. Але якщо пацієнт не матиме угоди з сімейним лікарем, то платитиме за ці послуги самостійно.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)