Відповідальність тернополян при невідображенні податкового зобов’язання

Відповідальність тернополян при невідображенні податкового зобов’язання

Докладніші консультації – у Центрі обслуговування платників або за телефоном: 43-46-10, 43-46-46.

Тернопільське управління Головного управління ДФС у Тернопільській області нагадує, якщо за операцією з постачання товарів/послуг податкова накладна не складена (але мала бути складена) та податкові зобов’язання не відображено, контролюючим органом визначаються суми податкового зобов’язання, що тягне за собою накладання на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків від суми визначеного податкового зобов’язання, при повторному визначенні – 50 відсотків.

Крім того застосовується фінансова відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 50 відсотків суми податкових зобов’язань з ПДВ, нарахованих за операцією з постачання товарів/послуг, яка передбачена п. 120 прим. 1.2 ст. 120 прим. 1 ПКУ.
При цьому, у разі реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування протягом 10 календарних днів, наступних за днем отримання платником податку податкового повідомлення-рішення, штрафні санкції, передбачені абзацом другим п. 120 прим. 1.2 ст. 120 прим. 1 ПКУ та п. 120 прим. 1.1 ст. 120 прим. 1 ПКУ,  не застосовуються.

Якщо після спливу 10 календарних днів, наступних за днем отримання платником податку податкового повідомлення-рішення відсутня реєстрація в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування, на платника податку накладається штраф в розмірі 50 відсотків від суми ПДВ, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, а після реєстрації такої накладної в ЄРПН будуть застосовані штрафи передбачені п. 120 прим. 1.1 ст. 120 прим. 1 ПКУ (в залежності від кількості днів прострочки).

При цьому керівники та інші посадові особи продавця несуть адміністративну відповідальність згідно зі ст. 163 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Докладніші консультації – у Центрі обслуговування платників або за телефоном: 43-46-10, 43-46-46.
Загрузка...


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)