Невакцинованих вчителів у Тернополі зобов’яжуть щотижня здавати ПЛР-тест

gazpostach

Невакцинованих вчителів у Тернополі зобов’яжуть щотижня здавати ПЛР-тест

Невакциновані вчителі тернопільських шкіл щотижня будуть змушені здавати ПЛР-тест, щоб мати можливість викладати у школі. Такі тести освітяни здаватимуть за особисті кошти.

Обов'язкове тестування вчителів запровадять, якщо область перейде із «зеленої» у будь-яку іншу зону карантину.

Про це  розповіла головна санітарна лікарка Тернопільщини Ольга Чайчук.

Вона уточнила, що постійне ПЛР-тестування передбачене змінами до постанови Кабміну, прийнятими наприкінці липня 2021-го. Так, якщо у школі буде вакциновано менше 80% вчителів, то заклад змушений буде перейти на дистанційну форму навчання у випадку, якщо область буде у «жовтій», «помаранчевій» або «червоній» карантинній зоні.

Якщо у закладі не буде 80% вакцинованих вчителів, то вони будуть змушені робити ПЛР-тестування, щоб довести, що не хворіють на коронавірус.

«Це передбачено постановою Кабінету міністрів України і змінами до неї – щотижнево вчителі будуть здавати ПЛР за власний кошт для того, щоб перевіряти свій стан здоров’я», – наголошує Оксана Чайчук

За словами начальниці департаменту освіти Тернопільської ОДА Ольги Хоми, наразі в області вакциновані більше 11 тисяч педагогічних працівників із 43 тисяч (26%). Чиновники очікують, що з початком навчального року вчителі активніше підуть вакцинуватися.

«Освітяни постануть перед вибором – або вчимося нормально, або школи йдуть на дистанційне навчання. Адже, згідно з постановою Кабінету міністрів і ухвалених змін, якщо в обласних і міських школах не має 80% вакцинованих вчителів і якщо «зелена» зона – то вчимося, якщо «жовта» – то одразу впроваджується дистанційне навчання. Це також стосуватиметься і перших класів», – розповідає Ольга Хома.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)