Не бійтеся провітрювати кімнати, коронавірус не залетить крізь відчинене вікно

Не бійтеся провітрювати кімнати, коронавірус не залетить крізь відчинене вікно

Фото - з мережі Інтернет

Немає ризику захворіти на COVID-19 шляхом провітрювання, повідомила ексвиконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я України, лікарка Уляна Супрун. Натомість у задушливому приміщенні ризик "зловити" якийсь вірус, бактерію чи грибок зростає.

Наразі доказова база свідчить, що вірус, який викликає захворювання COVID-19, здебільшого передається через контакт з краплями, що утворюються в процесі дихання, кашляння чи чхання від інфікованої людини. Тож вірус не залетить у ваше відчинене вікно, наче кажан, і таким чином не заподіє лиха. https://bit.ly/34hhMFI

Розберімося, як передається COVID-19, щоби бути впевненими, які заходи безпеки працюють, а які ні:

 Хвороба може передаватися від людини до людини, через невеликі краплі рідин з носа чи рота.

 Ці краплі поширюються під час того, як інфікована людина кашляє, чхає, розмовляє або видихає повітря.

 Можна заразитися, якщо просто вдихнути ці краплі. Для цього достатньо перебувати у близькому незахищеному контакті з інфікованою людиною — на відстані менше метра та без захисної маски.

 Ще можна заразитися, якщо торкнутися поверхні чи предметів, на які ці краплі приземлилися, а потім тією ж рукою доторкнутися носа, рота або очей.

Саме тому так важливо якомога частіше мити руки або ж обробляти їх спиртовмісним антисептиком. Не торкатися обличчя, коли перебуваєте в громадському місці. Тримати дистанцію в 1,5-2 метри. Носити маски, якщо доглядаєте за хворими або ж самі маєте симптоми хвороби.

Стосовно можливості передачі вірусу SARS-CoV-2 через повітря, то наразі вона досліджується. Поки науковці вивчають як довго вірус може затримуватися в повітрі, як на нього можуть впливати температура чи вологість, чи може теоретично людина його вдихнути і скільки та поки з'ясовують багато інших, пов'язаних з цим питань.

Але пам'ятайте, якщо просто відчинити вікно для провітрювання — ви не наразите себе та свою родину на небезпеку. Навпаки, доказові рекомендації щодо захисту від COVID-19 заохочують частіше провітрювати приміщення.

У непровітрюваній кімнаті частинки бруду та пилу довше зависають у повітрі, тому можуть бути додатковими подразниками та носіями бактерій і вірусів: https://goo.gl/xAzX7f Особливо задушлива кімната небезпечна для немовлят, в яких важке, сухе повітря може викликати симптоми, схожі на застуду — нежить, чхання та кашель.

Провітрюйте якомога частіше, здійснюйте вологе прибирання, очищуйте поверхні за допомогою мийних засобів або ж дезінфекторів. Тут можна знайти рекомендації щодо дезінфекції приміщень різних типів: http://bit.ly/2II9TiE

Дозволяйте собі іноді виходити на прогулянку, щоби подихати свіжим повітрям (але дотримуйтеся правил, які діють у вашому місті). Краще рано вранці чи пізно ввечері, коли менше людей та простіше тримати дистанцію. Прогулянки корисні і для легенів, і для м’язів, і для розхитаних карантином нервів.

Помітила, що через страх захворіти COVID-19, люди рідше провітрюють свої домівки. Начебто вірус SARS-CoV-2 може залетіти...

Gepostet von Уляна Супрун am Mittwoch, 8. April 2020
Загрузка...


Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)