НБУ вилучає з обігу банкноти та монети випуску до 2003 року

gazpostach

НБУ вилучає з обігу банкноти та монети випуску до 2003 року

Національний банк вирішив вилучити з обігу монети номіналом 25 копійок та банкноти гривні старих зразків до 2003 року. З 1 жовтня вони перестають бути платіжним засобом. Про це інформує пресцентр Нацбанку.

«Монети номіналом 25 копійок та усі банкноти гривні старих зразків, уведені в обіг до 2003 року, перестають бути засобом платежу під час здійснення розрахунків готівкою та будуть вилучені з обігу з 01 жовтня 2020 року», – сказано в повідомленні.

Зазначається, що НБУ буде активніше виводити з обігу паперові банкноти 1 і 2 гривні і монети 1 гривня зразка 1996 року, замінюючи їх на відповідні обігові монети зразка 2018 року.

«У результаті банкнотно-монетний ряд гривні скоротиться із 17 номіналів до 12. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет та 6 номіналів банкнот, що відповідає міжнародній практиці», – зазначив заступник голови Національного банку Олексій Шабан.

У банку запевняють, що вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок спростить готівкові розрахунки і не матиме впливу на інфляцію.

«Банкноти старого зразка, введені у обіг до 2003 року, уже майже не виконують свою функцію платіжного засобу. Зараз у обігу їх залишається близько 1,8% від загальної кількості банкнот в обігу. Упродовж трьох останніх років їхній обсяг в обігу майже не змінився. Тобто громадяни ними майже не розраховуються, ці банкноти не інкасуються і до банків не надходять. Їхнє вилучення з обігу не завдасть незручностей громадянам, водночас бізнесу та державі принесе користь», – вважають у банку.

Монети номіналом 25 копійок та всі старі банкноти, уведені в обіг до 2003 року, з 1 жовтня 2020 року не прийматимуть під час розрахунків готівкою за товари та послуги, а Національний банк вилучатиме їх з готівкового обігу.

Водночас громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти монети номіналом 25 копійок та старі банкноти, уведені в обіг до 2003 року, на монети та банкноти інших номіналів і зразків упродовж наступних трьох років:

в усіх українських банках – упродовж одного року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2021 року включно;
у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ) – упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2023 року включно.
Нагадаємо, що в Україні з’явиться мільйон нових пам’ятних монет.

Раніше повідомлялося,що на початку червня Нацбанк повідомляв, що продав всі сувенірні срібні банкноти номіналом 1000 гривень.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)