Навчальний рік може не розпочатися 1 вересня: як готуються працювати школи і виші

gazpostach

Навчальний рік може не розпочатися 1 вересня: як готуються працювати школи і виші

Фото - з мережі Інтернет

Пандемія коронавірусу, через яку школи і університети перейшли на дистанційне навчання під час карантину, вплине на процес освіти і в новому навчальному році. Поки влада розглядає кілька варіантів, як запускати школи і виші: від змішаного навчання до перенесення початку навчального року.

Готується новий закон про дистанційну освіту

"Я на 99% впевнений, що навчальний процес не почнеться у звичному режимі. Так, як було до пандемії, точно не буде, навіть якщо будуть впроваджувати лінійне навчання за старим розкладом, то все одно батьки будуть залишати дітей вдома за найменших ризиків. Тому Міністерству освіти варто готувати освітній контент, забезпечувати навчальні заклади технологічно і матеріально. Про гібридне навчаня говорили раніше, а коли стало видно, що захворюваність не спадає, почалися розмови, щоб готуватися до адаптивного відвідування школи, що деякі предмети будуть онлайн, а деякі – в школі", – говорить Микола Скиба, директор напрямку "Освіта" Українського інституту майбутнього.

В кінці червня Міністерство освіти винесло на обговорення проєкт закону про дистанційну середню освіту. У документі йдеться і про навчання під час карантину. Міністерство пропонує, щоб частина дітей навчалась очно, а частина – дистанційно. При цьому школярі повинні чергуватися: сьогодні – очно, завтра – дистанційно.

Згідно з проєктом, школа зможе організувати дистанційне навчання і без карантину. Навчальний заклад може створювати окремі дистанційні класи. Такі класи можуть організувати для дітей, які навчаються за кордоном або живуть на окупованих територіях. Для цього потрібно, щоб один з батьків подав до школи заяву (можна на електронну пошту школи).

Крім того, вчителям хочуть дозволити на свій розсуд проводити окремі теми або консультації по предмету дистанційно.

Що стосується вищої та професійно-технічної освіти, то поки МОН розіслало рекомендації щодо змішаного навчання в коледжі та університети.

"Ми очікуємо нову хвилю коронавірусу, ми не знаємо коли, чи буде вона одна, дві або більше. Але ми хочемо якомога більше підготуватися, щоб навчальні заклади були озброєні максимально", – заявив у своєму відеозверненні Єгор Стадний, заступник міністра освіти.

За словами Стадного, не всі види діяльності студентів і викладачів можна перенести онлайн, тому частина дисциплін проводитимуть виключно в аудиторіях.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)