Наскільки зростуть пенсії у квітні і травні, які дадуть надбавки

gazpostach

Наскільки зростуть пенсії у квітні і травні, які дадуть надбавки

Навесні 2020 року пенсії в Україні перерахують тричі. У квітні і травні пенсіонерам проведуть індексацію пенсій, виплатять одноразову допомогу у зв'язку з карантином, а також нарахують доплату за вік. Пояснюємо, як і коли це відбуватиметься.

Індексація пенсій

Індексація пенсійних виплат, запланована на травень, буде проведена з урахуванням індексу інфляції та розміру середньої зарплати в Україні. У середньому пенсії мають зрости на 11%. Розраховувати на перерахунок можуть близько 7 мільйонів пенсіонерів.

Кому не проіндексують пенсії

Недоступною індексація пенсій буде для тих, хто вийшов на пенсію в 2019-2020 роках, одержувачі соціальних і максимальних пенсій, люди, які мають довічне утримання, а також працюючі пенсіонери (для цієї категорії індексація буде проведена окремо).

Одноразова допомога

На одноразову допомогу на час карантину або так звану «карантинну тисячу» можуть розраховувати більше 10 мільйонів пенсіонерів. Отримають додаткову 1 тисячу гривень ті пенсіонери, розмір пенсії яких менше 5 тисяч гривень на місяць. Також, як зазначила міністр соціальної політики України Марина Лазебна, доплату отримають інваліди та одержувачі соціальних пенсій.

Доплата для тих, кому за 80

Навесні також заплановано нарахування доплати до пенсії для пенсіонерів віком старше 80 років. У травні таким пенсіонерам, яких в Україні близько 1,5 мільйона чоловік, доплатять по 500 гривень.

У Міністерстві соціальної політики України підкреслюють, що індексація і нарахування додаткових виплат будуть проведені автоматично, тому пенсіонерам нікуди ходити не потрібно.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)