Наше завдання – зберегти спроможну мережу закладів освіти і культури, – Віктор Устенко

gazpostach

Наше завдання – зберегти спроможну мережу закладів освіти і культури, – Віктор Устенко

Про передачу комунальних закладів освіти і культури йшлося під час узгоджувальної онлайн-наради Мінрегіону та обласних державних адміністрацій щодо реалізації Розпорядження Уряду про реорганізацію та утворення 119 районних державних адміністрацій та Постанови Уряду про Порядок здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва майна, прав та обов’язків районних державних адміністрацій, що припиняються.

Основним питанням було напрацювання алгоритму передачі майна спільної власності територіальних громад району у власність об'єднаних територіальних громад та приведення штатної чисельності працівників структурних підрозділів у відповідності до вимог бюджетного законодавства. 22 грудня йшлося про передачу закладів освіти і культури.
Як зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій України В'ячеслав Негода, рішення Кабінету Міністрів України від 16 грудня дають можливість органам державної виконавчої влади та обласним державним адміністраціям розпочати підготовчу роботу з утворення та реорганізації районних державних адміністрацій.

 «Постанова Уряду передбачає алгоритм основних дій усіх учасників процесу, сьогодні ми їх попередньо спланували, почули ваші пропозиції та застереження, жодне з яких не залишимо без уваги. Впевнений, що попри складність процедур і обмежений час на їх проведення, спільно ми зможемо успішно пройти етап, якого в Україні ще було - створити нову, сучасну, більш ефективну систему територіальної організації влади в країні», - сказав, звертаючись до представників ОДА, заступник Міністра розвитку громад та територій України В'ячеслав Негода.

Як поінформував заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Устенко, на Тернопільщині триває процес передачі комунального майна закладів освіти та культури.
«Процес передачі закладів культури - на стадії завершення. Ця робота у нас налагоджена на різних рівнях. Так, із  1805 закладів культури  залишилося 106 закладів культури, які  готуються до передачі. Так, є випадки, де громади відмовляються брати на баланс заклади. Тому ми проводимо роз`яснювальну роботу і пояснюємо, які наслідки може мати неприйняття таких рішень», - констатував Віктор Устенко.

Нагадаємо,  16 грудня Уряд затвердив Порядок здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва майна, прав та обов’язків районних державних адміністрацій, що припиняються.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)