На Збаражчині практикують їхати до загсу на фаетоні

На Збаражчині практикують їхати до загсу на фаетоні

Фаетон Мерседеси, БМВ, кадилаки, ревучі байки, дирижаблі, підводні човни, літаки... Яким лише видом транспорту не намагаються вразити рідню і друзів новоспечені молодята дорогою у щасливе невідоме! Але заморська екзотика з часом набридає, наречені шукають чогось нового і…повертаються до традицій. Все більш популярними на Тернопільщині стають весільні кінні кортежі – економні, екологічно чисті і, за молодіжним сленгом, прикольні.

          Білий фаетон віднедавна надає в оренду знайомим житель села Ліски на Збаражчині Степан Канюка. Першого клієнта – свого однокласника, який одружувався, знайшов його син Ярослав.

          — Виготовлений на московському каретному заводі фаетон був у мого батька давно, — розповів Ярослав. — Їздили на ньому до знайомих на свята. А однокласник попросив прокатати його з нареченою. Нарядну бричку побачила сусідка, яка збиралася заміж, і теж захотіла проїхатися з нареченим до загсу.

          Елегантному гужовому транспорту вже купа років. Колись він належав голові місцевого колгоспу. Коли колгосп розвалився, фаетон перейшов у спадок зоотехніку Степанові Канюці – в рахунок оплати праці. Довгий час візок припадав пилом на стайні. Тепер він час від часу стає в нагоді нареченим.

          — Я підрихтував його, пофарбував в білий колір, вожу друзів-молодят за могорич, — каже Ярослав. — Замовлень від чужих людей не беру, бо для цього треба ставати підприємцем, а я на державній роботі, працюю ветлікарем. Недавно зарплату зменшили майже вдвічі. Якщо нічого на краще не зміниться, доведеться ставати підприємцем і займатися весільним бізнесом.

          Світлана Ліщук.

          На фото: традиційний весільний кортеж українців – бричка.

 

 

 

 
Загрузка...