ЗУНУ
9 важливих речей, які потрібно відпустити, щоб бути щасливими
Колорадський жук
Жителі Тернопільщини в середньому отримують найнижчі пенсії в Україні
затримали колаборанта сбу
Про життя на війні спілкувались з гостями Клубу успішних людей ТНПУ
Верховний Суд остаточно виправдав ексначальника відділу Тернопільської райдержадміністрації
Надавати адмінпослуги віддалено тепер зможуть у Великогаївській громаді завдяки “Мобільному кейсу”
Ветерани війни після поранень знайшли роботу допомагати іншим у поліції Тернопільщини
73-річна тернополянка не втрималась і впала в автобусі через екстрене гальмування
Несподіваний поворот – Володимир Труш офіцер запасу
Благодійний фестиваль “Faine Misto: Земля майбутніх легенд” відбудеться у Львові для підтримки бригади НГУ “Азов”

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Унікальна печера Оптимістична нещодавно відсвяткувала 50 років з дня відкриття. Невеличка спочатку, від 2 км забитих глиною ходів, щорічною працею спелеоекспедицій під керівництвом Львівського спелеоклубу “Циклоп” печера досягла статусу найдовшої печери Європи, а серед гіпсових печер вона найдовша у світі.

Розгалуження ходів ретельно виміряні та досягають 260 км. Відкрили її неподалік села Королівка, що на Борщівщині, повідомляє tenews.org.ua. У свій ювілейний рік печера, яку раніше рахували майже зовсім безводною, подарувала своїм дослідникам багато підземних озер. Дослідження велись у напрямку “Північ”. Одне за одним відкривались озера Мрія, Частинка Бога, П’ятикутне, Пермске, Фріке, Містік, Кишенька і озеро Мікрон, яке за оцінками спеціалістів претендує на звання найбільшого підземного озера України. Глибиною 5, а можливо і 6 метрів з кришталево чистою водою температурою 7 градусів за Цельсієм і площею поверхні біля 500 м кв. Вікрив озеро луцький спелеолог Троцюк Ігор у квітні місяці.

За словами дослідника цей хід зараз можна проходити тільки навколішках протягом двох годин. Вперта праця навесні принесла свої неочікувані результати – раптом відкрився отвір у новий зал. Практично спелеолог “вивалився” на берег недоторканого озера. Це перше така велика водойма у печері. Сьогодні печерне озеро досліджують люди дуже рідкісної спеціальності – спелеодайвери. З ходовиками, у гідрокостюмах та з кисневими балонами пробують пройти озеро під водою.

Пов'язані публікації

Обговорення