На Тернопільщині реставрують монастир XVII століття

gazpostach

На Тернопільщині реставрують монастир XVII століття

Пам’ятку архітектури національного значення XVII ст. — келії монастиря Бернардинів почали реставрувати у Збаражі, що на Тернопільщині.

Тендер на реставраційні роботи проводить Національний заповідник «Замки Тернопілля», через систему електронних закупівель Рrozorro. Як йдеться у технічній документації, планується не тільки реставрація фасадів монастиря у Збаражі, але й відтворення штукатурки, установлення дрібних конструкцій. Очікувана вартість закупівлі – майже 6 млн 630 тис. грн, передає ukrinform.ua.

Термін виконання запланованих робіт згідно угоди – до 31 грудня 2020 року.

Як відомо, монастир Бернардинів у Збаражі заснував князь Юрій Збаразький у 1627 р. Будівництво завершили Януш Вишневецький і його дружина Євгенія. Це – одна із найдавніших споруд міста, розташована у центрі Збаража та є пам’яткою архітектури ХVІІ ст.

Зараз монастирський комплекс перебуває на балансі Національного заповідника «Замки Тернопілля», який проводить там відновлювальні роботи, зокрема, заново перекрито дах храму, реставровано дві вежі і верхній фронтону костелу Святого Антонія і Святого Юрія.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)