На Тернопільщині перебуває з робочим візитом міністр культури та інформаційної політики України

gazpostach

На Тернопільщині перебуває з робочим візитом міністр культури та інформаційної політики України

На Тернопільщині  стартує масштабна реставрація пам’яток культури та архітектури. Про це розповів міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко під час візиту на Тернопільщину.

Міністр разом з головою обласної державної адміністрацї Володимиром Трушем відвідали Кафедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, де наступного року буде проведена масштабна реконструкція.

«Ми ознайомилися з проектом. Кошторисна документація знаходиться на стадії експертизи. Відповідно до неї, храму повернуть його автентичний вигляд. Це передбачає зміну фасаду та форми купола», - розповів Володимир Труш.

У бюджеті на наступний рік на культуру передбачено на 32% більше коштів, ніж у 2020 році. Окрім того, народні депутати подали правки, які б дозволили збільшити фінансування на програму «Великої реставрації» і включити до неї Національний парк «Замки Тернопілля». Також на зустрічі обговорили роботу центрів надання культурних послуг у громадах та сільській місцевості. Це так звані колишні клуби та бібліотеки, перетворені на сучасні культурні центри.

За словами міністра, відновлення історико-культурної спадщини забезпечить сталий розвиток територій громад, прокладе нові туристичні маршрути, а пам’ятки стануть місцевими туристичними магнітами. "Це надзвичайно амбітна програма, яка має на меті не лише збереження наших традицій, а й зробить реставровані об’єкти надзвичайно цікавими елементами туристичної архітектури", - додав Олександр Ткаченко.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)