На Тернопільщині готують масштабну реконструкцію битви за Збаразький замок

gazpostach

На Тернопільщині готують масштабну реконструкцію битви за Збаразький замок

Масштабну реконструкцію до 370-річчя битви за Збаразький замок на Тернопільщині готують історичні клуби.

Фото з мережі Інтернет

Масштабну реконструкцію до 370-річчя битви за Збаразький замок на Тернопільщині готують історичні клуби. Про це повідомляє Національний заповідник “Замки Тернопілля” на своїй сторінці в Facebook.

“У Національному заповіднику “Замки Тернопілля” тривають роботи з реалізації проекту “Битва за Незалежність. Збараж 1649 р.”, який став одним із переможців конкурсу “Малі міста - великі враження”, - йдеться в повідомленні.

Так, 29 вересня планується відтворити фрагменти батальних сцен облоги. Зокрема — реконструювати події битви під Збаражем на території замку та призамковій площі силами клубів історичних реконструкцій України.

У програмі також – виступ Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Григорія Верьовки, відкриття художньої панорами “Битва під Збаражем 1649 року”, проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції “Битва під Збаражем 1649 року як вагомий етап Національно-визвольної революції під проводом Богдана Хмельницького”.

Як відомо, 1649 року, відступаючи перед військами Богдана Хмельницького, польські війська зупинилися у Збаражі й перейшли в оборону. Почалася семитижнева облога. На допомогу полякам вирушили загони Яна Казимира.

Під стінами Збаразького замку за час облоги відбулося 17 кінних битв, 27 штурмів, близько 80 бойових вилазок козаків. Богдан Хмельницький, не знімаючи облоги, вирушає під Зборів, де відбувається генеральна битва. Після неї було підписано Зборівську угоду, яка узаконила утворення невеличкої частинки незалежної України в межах Київського, Брацлавського та Чернігівського воєводств.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)