На Тернопільщині селяни блокували автомобіль військкомату

На Тернопільщині селяни блокували автомобіль військкомату

thumb_102992_news_mУ двох селах на Тернопільщині мешканці перешкоджали проїзду до них автомобіля оповіщення. Про це повідомив під час прес-конференції 13 липня обласний військовий комісар Володимир Катинський. Він закликає громадян не займатися антипропагандою мобілізації, не підтримувати інформаційну війну, а шукати позитив у військовій службі, пише "20 хвилин".

- Хочу застерегти всіх, хто займається антипропагандою мобілізації, - каже комісар. -  Особливо в районах, селищах, сільрадах. Там де оббріхують реальну ситуацію, де розказують, що люди йдуть на смерть, про те, що немає засобів захисту. Це все нісенітниця і прояв інформаційної боротьби! Тому прошу громадян виявляти цих провокаторів, повідомляти правоохоронні органи та СБУ для того, щоб могли спокійно існувати громади і щоб не підбурювати спільноту.

Володимир Катинський зачитав хроніку без назв населених пунктів на Тернопільщині:

"По закінченню оповіщення, біля 18.00 на трасі міста СГ при в'їзді в село В певного району, автомобіль з групою оповіщення був блокований жителями вказаного села, які виставили вимогу не оповіщати та не призивати громадян на військову службу в Збройні сили по мобілізації. За втручання міського комісара та працівників міліції, автомобіль вдалося повернути в зворотній напрямок та виїхати в сторону населеного пункту Г через населений пункт П. При в'їзді у вказане село автомобіль з групою оповіщення знову був блокований – вимога жителів така ж сама. Після проведення перемовин працівників міліції з жителями села П, автомобіль вдалося повернути в зворотній напрямок і польовими дорогами виїхати до смт. Г".

- Я вам не зачитав хроніку з Донецька чи Луганська, я не зачитав хроніку з блокування Харківської області, - каже пан Катинський. - Це в нас, у Тернопільській області. Міліції це все повідомлено, буде проведена ретельна перевірка цих питань і винні будуть притягнуті до відповідальності.

Обласний військовий комісар додає, що патріотизм не повинен бути тільки в гаслах, піснях і ходінні у вишиванках.

- Я хочу ще раз застерегти людей не піддаватися провокаторам, - каже комісар. -  Прошу мерів міст, голів сільрад проводити агітацію позитиву, показувати, що треба йти в армію служити, що це - почесний обов'язок захисту Батьківщини. А не сплітати плітки та підбурювати людей до проявів сепаратизму. Бо коли люди приходять у військкомат, вони стикаються зовсім з іншим – вони бачать, що ситуація не така плачевна і навпаки, знаходять позитив, порівняно з тим що розповідають на місцях у сільських громадах та містах.

За його словами, на місцях треба більше спілкуватись і подавати позитивну інформацію.

- Так, є загибелі військовослужбовціів, але це набагато менше, ніж приміром, загибелі на дорогах, - каже він. - Маємо розуміти, що в державі війна і загибель людей - неминуча. Але на сьогодні треба зважати на те, що прояви сепаратистські в області є і нас вони не прикрашають...

Володимир Катинський просить чоловіків не боятися мобілізації.

- Я думаю, ви спілкуєтеся з тим військовослужбовцями, які були в АТО, - каже він. - Жоден з них не відмовляється їхати назад. Тому що там ситуація морально набагато легша. Ви чудово знаєте, що забезпечення вже на належному рівні і що до захисту Батьківщини і держава, і волонтери ставляться дуже відповідально. Тому абсолютно нічого боятися не треба. Всіх закликаю до захисту Батьківщини!

Нагадаємо, на Тернопільщині та цілій Україні триває шоста черга часткової мобілізації.
Загрузка...