На Почаївської ікони Божої Матері архієрейське богослужіння відбудеться на Вірлі

gazpostach

На Почаївської ікони Божої Матері архієрейське богослужіння відбудеться на Вірлі

Фото - з мережі Інтернет

5 серпня 2020 року, день вшанування Почаївської ікони Божої Матері, у Свято-Юріївському монастирі відбудеться архієрейське богослужіння.

Літургія розпочнеться о 10:00.

Монастир розташований біля хутора Вірля між селами Великі Бережці–Кімната–Савчиці Кременецького району .

Історія Вірлі сягає глибокої давнини. Колись тут, був маєток дружини луцького земського судді Анни Гойської. В 1559 році територією сучасної України подорожував грецький митрополит Неофіт. Він певний час гостював у цьому помісті й, будучи щедро обдарованим гостинними господарями, залишив на благословення поміщиці Анні ікону Богородиці. Через певний час служниці помітили, що від образа ллється дивне світло, тому на острові в сосновому лісі було збудовано каплицю, куди й перенесли ікону. В каплиці часто молилися члени родини Гойських та їхня челядь. Одного разу під час молитви від сліпоти зцілився брат Анни Пилип.

Після цього чуда Анна Гойська влаштувала хресний хід у Почаїв, яким вона володіла, й передала чудотворний образ ченцям на Почаївській горі. З цього часу ікона почала називатися Почаївською.

2012 року на місці маєтку Гойських було освячено новозбудований храм та засновано Свято-Юріївський чоловічий монастир. Протягом багатьох років у липні тут, у Всеукраїнському православному молодіжному таборі “Вірля”, збирається активна православна молодь зі всієї України. В інший період у лісовій глушині лине до Бога тиха монаша молитва.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)