На Майдані святкували Різдво весело

gazpostach

На Майдані святкували Різдво весело

матвієнко Вчора,7 січня, Святкова хода з різдвяними зірками ходила центром столиці.
 
 Її очолювала співачка Антоніна Матвієнко. Зірки несли чоловіки у національних костюмах. Діти у жупанах та жінки у хустках колядували . Люди зупинялися, підспівували, а деякі долучалися до ходи.

"Відчуваю піднесення на душі, - каже Антоніна Матвієнко. Одягнута у білу свитку. Йде поряд з чоловіком, що несе велетенську зірку. – Я як дитина, що чекало Нового року, так мріяла про цю ходу. Цього року навіть снігу не було, не відчувалось свято. А зараз таке піднесення на душі! Цю ходу придумав мій батько Петро Гончар (художник, скульптор та громадського діяч, директор музею "Івана Гончара" - ред..) Тут різні колективи, багато людей з самого музею. "

Колядники пройшлися Хрещатиком, піднялися на сцену Євромайдану. Тоня Матвієнко заколядувала. Площа підтримала.

"Маємо прекрасний досвід Львова, у якому така хода кілька років поспіль відбувається, - розповів Мирослава Вертюк, фольклорист, 39 років. - Ми вирішили для столиці подібне організувати. Ініціатором став "Музей Гончара". До нас почали телефонувати люди, долучатися фольклорні гурти. Зараз нарахувала 30-40 зірок. Ми пройшли Михайлівську, Софіївську площі. Біля оперного колядували. І завершили все на Майдані."

Після виступу зі сцени, частина гуртів продовжила коляду в метро. А дехто пішов під посольство Росії вітати православних братів з Різдвом. Вчора на Майдані Різдво Христове святкували кілька тисяч людей. Зі сцени їх вітали представники українських церков. Мистецькі колективи показували святкові вертепи. А ввечері українські співаки планують влаштувати святковий концерт.
Джерело: gazeta.ua
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)