На Тернопільщині суд став на бік Московського патріархату

На Тернопільщині суд став на бік Московського патріархату

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ ухвалив рішення щодо майнової приналежності храму у селі Кути Шумського району. Як повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ, церква лишилася за Тернопільською єпархією Московського Патріархату в Україні. Рішення було ухвалене повторно та оскарженню не підлягає.

За даними РІСУ, у Кутах громада розділилася після того, як священик УПЦ МП, перебуваючи на підпитку, побився з тестем, а монах УПЦ МП, який його тимчасово замінював, дуже часто поминав московського Патріарха Кирила. Через це частина віруючих перейшла до УПЦ КП. Новоутворена громада змушена була молитись надворі. Упродовж двох років представники Київського Патріархату домагалися права на служіння у церкві, яку будували силами тоді ще неподіленої парафії.

Львівський апеляційний господарський суд 26 вересня задовольнив апеляційну скаргу релігійної громади Київського Патріархату з села Кути та визнав незаконною передачу у власність Московського Патріархату єдиної у селі культової споруди.

Вищий спеціалізований суд України 15 лютого прийняв рішення на користь УПЦ (МП).
Загрузка...