МВФ вважає, що Україні необхідна додаткова фінансова допомога

gazpostach

МВФ вважає, що Україні необхідна додаткова фінансова допомога

56077Міжнародний валютний фонд вважає, що Україні для запобігання фінансового колапсу необхідно додатково виділити протягом декількох тижнів 15 млрд доларів. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Financial Times.

Ці кошти необхідні додатково до відкритої Україні цього року кредитної лінії в 17 млрд доларів, розрахованої до 2016 року.

За словами джерел газети, дефіцит у схваленій МВФ програмі виник через більше, ніж очікувалося, зниження ВВП України, а також через падіння експорту в Росію, що призвело до відтоку капіталу і зниження валютних резервів Нацбанку.

За словами високопоставлених офіційних осіб, поки пропозиція про настільки значне збільшення програми отримала лише мінімальну підтримку з боку кредиторів, враховуючи повільну реалізацію Києвом економічних та адміністративних реформ в рамках узгодженої з кредиторами програми.

Без додаткової допомоги Києву доведеться або радикально скорочувати бюджет або оголосити дефолт за суверенними зобов'язаннями, пише газета.

Тим часом у вівторок прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав провести міжнародну донорську конференцію для України.

"Наша тактична задача зараз - це підписання та продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом. Але цього не вистачає. Тому друге завдання - це міжнародна донорська конференція та затвердження плану відновлення для України", - сказав прем'єр.

У вівторок у Києві почала працювати місія Міжнародного валютного фонду. Серед іншого, переговори торкнуться питання скорочення державних витрат.

"Економічна правда"
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)