Медзаклади Тернопільщини працюватимуть в “режимі підвищеної готовності”

gazpostach

Медзаклади Тернопільщини працюватимуть в “режимі підвищеної готовності”

У Тернополі та області визначили лікарні, які прийматимуть хворих з коронавірусом.

Оперативний штаб з організації профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції на території області визначив, що робитимуть медики області у разі виявлення інфекції COVID-19. Так тепер офіційно називається китайський коронавірус, який поширився у світі з грудня 2019 року.

У Тернополі визначили дві лікарні для хворих з COVID-19

Наразі в Україні жодного випадку інфікування COVID-19 не зафіксовано. В Тернопільській області створено дві спеціалізовані бригади екстреної медичної допомоги та визначено дві госпітальні бази: комунальне некомерційне підприємство «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня» на 50 ліжок та комунальне некомерційне підприємство «Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги» на 50 ліжок, які будуть призначені для надання медичної допомоги особам, які відповідають визначенню випадку COVID-19, а також при ускладненні епідемічної ситуації, пов’язаної із зазначеним вірусом.

Крім визначених баз, є ще боксовані інфекційні відділення: у КНП «Борщівська районна лікарня» Борщівської райради (10 ліжок); Збаразькій ЦРК (10 ліжок); КНП «Козівська центральна районна лікарня Козівської райради» (10 ліжок); КНП «Підволочиська центральна районна лікарня» Підволочиської райради (15 ліжок); КНП «Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги» (15 ліжок) та КНП «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня» (50 ліжок).

Про те, які заходи організовано щодо запобігання занесенню та поширенню коронавірусної інфекції в м. Тернопіль та готовність госпітальної бази міських закладів охорони здоров’я до надання медичної допомоги пацієнтам, що відповідають визначенню випадку 2019-nCoV доповіла заступник начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення – завідувач сектору медико–профілактичної роботи Тернопільської міської ради Ольга Ярмоленко.

- Відділом охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради організовано засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській міській раді, де протоколом комісії розроблено і затверджено Алгоритм дій чергового медичного працівника при прийомі дзвінка від особи, яка звернулася за медичною допомогою, - зазначила Ольга Ярмоленко. - Відповідно до рішення протоколу засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській міській раді від 04.02.2020 року, розпорядженням міського голови від 04.02.2020 року № 27 створено оперативний штаб для координації дій щодо недопущення занесення і поширення на території Тернопільської міської територіальної громади випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом, виявленим у місті Ухань (провінція Хубей, Китай), (далі - штаб), головою штабу якого є міський голова Сергій Надал.

Ольга Ярмоленко повідомила також і про те, що з метою раннього виявлення людей з можливими проявами коронавірусної інфекції та надання їм консультацій та у разі потреби організації лікувально-профілактичних заходів та утриманням підтверджуючих випадків під ізоляцією та лікуванням, вперше в Тернополі запроваджено телефон «гарячої лінії» за номером
моб.098 44 15 981.

Область скоро отримає тест-системи

У дев’яти районах - Борщівський, Бучацький, Гусятинський, Козівський, Кременецький, Монастириський, Підволочиський, Підгаєцький та Шумський) показник захворюваності на грип та ГРВІ вище середнього багаторічного рівня захворюваності.

У Бережанському, Заліщицькому, Зборівському, Лановецькому районах - показник вище високого багаторічного рівня захворюваності. Найвищий він у Зборівському – на 37,6%, Бережанському районі – на 58,9%.

З початку епідсезону зареєстровано 6 летальних випадків від грипу, лабораторно підтверджені - грип А (4 випадки - грип А не субтипований, 2 випадки - грип А (Н1).

У вірусологічній лабораторії ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» методом ПЛР обстежено 66 хворих, з них у 40 осіб (60,6%) позитивний результат досліджень: відповідно у 37 осіб виявлено фрагменти РНК вірусу грипу А, (з них в 4 - ідентифікованого як А(Н1)), в - фрагменти РНК вірусу грипу В, в 1 - фрагменти ДНК аденовірусу, в 1 - фрагменти РНК парагрипу 1 типу.

Найближчим часом Тернопільський обласний лабораторний центр має отримати перші тест-системи для виявлення коронавірусу. Наразі зразки для дослідження в Україні направляються лише у вірусологічну референс-лабораторію Центру громадського здоров’я України.

Довідка: ВООЗ присвоїла офіційну назву новому захворюванню. Його назвали COVID-19, скорочення від «коронавірусна хвороба 2019 - coronavirus disease 2019». Станом на 13 лютого 2020 року у світі зареєстровано 60 331 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції COVID-19, з них 1369 - летальні. «80,0% усіх випадків COVID-19 зафіксовано в одній провінції Китаю - Хубей. За межами Китаю зафіксовано 455 випадків у 24 країнах світу, 1 з них закінчився смертю.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)