Ляльки в Тернополі “вирушать у круїз” цієї суботи

gazpostach

Ляльки в Тернополі “вирушать у круїз” цієї суботи

В Тернопільському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття другої обласної виставки колекціонерів.

15 лютого, о 12:00 в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкриють другу виставку колекціонерів Тернопілля. Співорганізатором виставки є громадсько-політичний діяч, краєзнавець і колекціонер Михайло Тимошик, повідомляє gazeta.te.ua.

Він й став ініціатором серії таких виставок і в листопаді презентував персональну колекцію «Значки та медалі Тернопілля». Цього разу свою унікальну підбірку “Ляльки: творчий круїз Ольги Гондз” презентує молода тернопільська колекціонерка.

Колекцію, в якій зібрано вже понад 200 різноманітних ляльок Ольга збирає вже близько трьох років. Жінка розповідає, що спочатку були в’язані ляльки. Першу іграшку приніс додому син. Пізніше, шукаючи їх, Ольга натрапила на дуже красиву ляльку.

“Я подумала, що ця лялька непогано б виглядала у мене вдома біля каміна. І з того часу все почалося. Каміна в мене поки ще немає, але є колекція ляльок”, – розповідає колекціонерка.

Жінка каже, що не має улюбленої ляльки, адже кожна в її колекції є унікальною. Багато з експонатів лялькарці дарують, якісь вона купує в Інтернеті чи на блошиному ринку. Часто Ольга натрапляє на красиві ляльки але побиті чи з дефектами, в такому випадку, на допомогу приходить реставраторка Олександра Ціник, яка повністю розуміє, допомагає та підтримує її. Рідні не надто підтримують захоплення колекціонерки.

“Родичі не сприймають серйозно моє захоплення, кажуть, що це лялькарня та досить гратися ляльками. Якось я зайшла в комісійний дитячий магазин де побачила ляльку. Я їі впізнала, адже це була лялька моєї сестри, яку я колись просила не віддавати, а продати мені. Проте, вона її все таки позбулася, здавши в комісійний, а я її звідти викупила”, – ділиться спогадами жінка.

Колекціонування для Ольги, яка в повсякденному житті працює перукарем-модельєрам, стало заняттям, яке не лише приносить задоволення, але й надає  сили, натхнення для творчості.

Одна із ляльок колекціонерки брала участь у міжнародній вистаці “Модна лялька”. А про власну виставку жінка задумалась відвідавши виставку колекції машинок.

“Це була шикарна виставка, у яку вклали чималі кошти. Я познайомилася там із колекціонером та розповіла, що маю колекцію ляльок. Тоді він запросив мене привезти свою колекцію до них, адже машинками цікавляться переважно хлопчики, а от дівчаткам цікаві ляльки. Але я відмовилася, оскільки хотіла перш за все побачити виставку своїх ляльок у своєму місті”, – розповідає жінка.

Свій ляльковий круїз у краєзнавчому музеї Ольга Гондз готувала кілька місяців, продумуючи все до дрібниць. Саме тому, відкриття заходу буде цікавим та захоплюючим. Адже окрім того, що відвідувачі музею зможуть подивитися на дивовижні та унікальні ляльки, вони ще й самі зможуть створити ляльку-оберіг.

До слова, окрім ляльок Ольга Гондз нещодавно почала колекціонувати брошки.

“Коли вперше в житті зайшла в антикварний магазин у Києві, то купила там шість старовинних брошок. Відтоді почала колекціонувати і їх. Проте брошок в мене ще поки надто мало для того щоб виставляти на повну експозицію”, – зауважує Ольга.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)