Львівський книжковий форум очима тернопільського книгомана Андрія Омельницького

gazpostach

Львівський книжковий форум очима тернопільського книгомана Андрія Омельницького

форум221 форум книговидавців у Львові подарував відвідувачам безліч цікавих і пізнавальних заходів. Особливу увагу приділили обговоренню ситуації, яка склалася сьогодні на Донбасі. 

Одним із заходів, присвячених цьому питанню, була презентація проекту від журналу «ШО» «Східний фронт». Лейтмотивом проекту було питання «літератури і життя на тлі війни». Модерував зустріч Юрій Володарський.
Свої прозові та поетичні тексти читали культовий український письменник, уродженець Луганщини Сергій Жадан і донеччанин, який у зв’язку з подіями на Сході України вимушено проживає в Києві, Володимир Рафеєнко. Після читань письменники провели діалог із відвідувачами заходу.
Сергій Жадан, відповідаючи на питання Юрія Володарського про те, що для нього значить фраза «почуйте Донбас», сказав, що насправді Донбас різний, строкатий, всі регіони по-своєму інші. В такій різності, за словами Сергія, наша сила, адже ми можемо доповнювати одне одного. На думку письменника, фраза «почуйте Донбас» видумана політиками, щоб роз’єднати Донбас. Причиною сепаратистських настроїв на Сході України, каже Сергій Жадан, є політичні ігрища, які тривають у нашій країні ще від проголошення Незалежності. Найжахливіше в цій ситуації те, що люди доволі легко прийняли правила цих ігрищ.
Володимир Рафеєнко зазначив, що відмінність між Заходом і Сходом України створена тим, що на Заході перш за все розвивалась культурна складова людини, в той час на Донбасі люди мислились як придаток до шахти чи заводу, як промисловий ресурс. За словами письменника, в цьому були зацікавлені політики, які хотіли використати Донбас у своїх меркантильних цілях.
Андрій ОМЕЛЬНИЦЬКИЙ, спеціально для газети «МІСТО».
Фото автора.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)