Леонід Бицюра: Українські святині мають належати українцям

gazpostach

Леонід Бицюра: Українські святині мають належати українцям

бицюраВ України та української нації нині є єдиний ворог – Російська федерація. Не в особі її громадян, а в особі диктаторського режиму Путіна. У різні часи вона по-різному вбивала нас, штучно організовуючи голодомори, використовуючи наших хлопців, як гарматне м’ясо у своїх війнах; обкрадала, приписуючи собі нашу історію; шантажувала, обіцяючи збільшити ціни на газ; ґвалтувала, насильно нав’язуючи свої цінності, мову, церкву.

І якщо Захід України зумів розгледіти істинне обличчя зловісної імперії та не піддатися її солодким обіцянкам та улесливим словам про «єдинство братнього народу», то Схід й Південь й досі, наче під гіпнозом. Думка та позиція Путіна мають на них величезний вплив. І це шлях до поділу України, якого так прагне і всіма правдами-неправдами  домагається Росія.

І, можливо, вона отримала б своє, якби не Майдан. Він дав їй привселюдного ляпаса. Він став горнилом творення нової української нації, котра житиме за новими правилами в оновленій, своїй країні. Він зробив перший і вагомий крок. Тепер черга за нами. Революція гідності повинна відбутися не тільки в державі, а й у свідомості кожного з нас. Бо Україна – це ми!

Майдан допоміг українцям перемогти страх та усвідомити свою силу. Тепер час позбутися ідеологічного та духовного поневолення, вигнавши поганою мітлою проросійських чиновників, які насильно здійснювали русифікацію; повернувшись до своєї історії; утвердивши рідну мову як єдину державу; об’єднавши православні церкви та здійснивши екуменічний порядок. Зрештою, саме про останнє і йшлося на черговому засіданні Священного синоду УПЦ МП.

Хотілося б вірити, що це добра воля митрополита і згодом єпископи Московського патріархату визнаються свою підданість українській нації. В іншому ж випадку, нам нема про що з ними вести мови. Бо не може на території України правицею Кіріла управляти Москва. Гріх поклонятися іконі Януковича, на руках якого невинна кров. З якої речі Московський патріархат дозволяє собі оголошувати анафему українським гетьманам і героям? Де написано, що за здоров’я українців, котрі не належать до УПЦ МП, не можна молитися в святині, що зведена на їхній землі? Чи Мати Божа Почаївська ділить людей за віросповіданням та допомагає тільки обраним?

лавраУкраїна перед тим, як почати писати нову сторінку своєї історії, мусить пройти повне очищення. Духовне також. Бо віра – це те, що може поєднати людей, а віросповідання – розділити. Переконаний: українські святині повинні належати українській нації. І це буде справедливо.

Ще чотири роки тому була створено спеціальну депутатську комісію, що займалася питанням дотримання національного законодавства на території Почаївської лаври. Впродовж перевірки вона виявила дуже багато фактів порушень, починаючи від природоохоронного законодавство і завершуючи перебуванням на території лаври осіб з російськими паспортами. Повний їх перелік було скеровано до СБУ, управління МВС, прокуратури. Проте жодної реакції нема й донині. Загалом же документальна переписка триває понад десять років.

І, напевне, ситуація б так і не змінилася, якби не …Майдан. Саме завдяки йому почалося формування нової національної влади. Допоки ж країна перебуває в особливому правовому режимі, коли міліція ще не очищена від тих, хто давав і виконував злочинні накази, коли не впорядкована система державної влади, громада мусить перебирати на себе ряд функцій, які мали б виконувати спеціальні державні органи, починаючи від громадського порядку і закінчуючи переслідуванням кримінальних злочинців

 В обов’язки громади входить також і вивчення усіх питань щодо Почаївської лаври. Для цього було запропоновано організувати комісію за участю депутатів, представників громадських, політичних організацій, а також уповноважених з контролю над СБУ, прокуратурою, в. о. міністра внутрішніх справ. Вона й має з’ясувати, що за особи наразі перебувають на території Почаївської лаври та з якою метою, провести її повну інвентаризацію та, можливо, врешті здійснити націоналізацію, бо, вкотре повторюю - українські святині мусять належати українцям. Але все це повинно відбуватися виключно в рамках закону.

 
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)