23 вересня 1872 р. народилася Соломія Крушельницька

gazpostach

23 вересня 1872 р. народилася Соломія Крушельницька

23 вересня 1872 р. народилася Соломія Крушельницька

23 вересня 1872 р. народилася Соломія Крушельницька

23 вересня 1872 р. народилась Соломія Крушельницька  - славетна українська оперна співачка (примадонна ).

Співати з нею на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітто Руффо. Італійський композитор Джакомо Пуччіні прісвятив їй пісню, за те що спасла від провалу його оперу "Мадам Батерфляй". Коли расєйскій царь Нікалай запитав: "На каком язикє ана так красіва пайот". Соломія відповіла:" Українською. Мовою свого народу".

Це у Варшаві перед її вікнами поляки стояли на колінах і просили не покидати Польщу. Це Соломія відмовила Фєді Шаляпіну вийти за ньго заміж сказавши, що "шаляпіною" вона не буде. Це за Соломією прислали пароплав з Аргентини, щоб вона там один раз заспівала їх гімн. Це її обікрали російскі чекісти, пограбувавши всі цінні речі і коштовності, продали її віллу в Італії.

Затримали в окупованому Львові, коли приїхала відвідати родичів, в Європу не відпустили (1939). Кожного року знущались, влаштовуючи перевірку, чи уміє вона співати, називали її "інастранной штучкой с буржуазним образованієм і социально нєбєзопасной".

Так і дожила вона тихенько своє життя в окупованому Львові, під наглядом савєцких спецслужб.

Соломія Крушельницька померла 16 листопада 1952 року. Її поховано у Львові на Личаківському кладовищі поруч з могилою свого товариша - Івана Франка.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)