Коронавірус в Україні: що відомо на 21 квітня

gazpostach

Коронавірус в Україні: що відомо на 21 квітня

Фото - з мережі Інтернет

Коронавірус продовжує поширюватися в Україні і світі. Кабмін планує продовжувати карантин зі пом'якшеннями, а МОЗ очікує новий спалах захворюваності і скаржиться на регіони, які не дають статистику щодо нових випадків зараження за добу.

Детальніше про COVID-19 в Україні і світі 21 квітня - в матеріалі РБК-Україна.

Важливо:

  • в Україні підтверджено 6125 заражених коронавірусом
  • кількість померлих від ускладнень інфекції досягла 161
  • уряд планує продовжувати карантин, але з пом'якшенням обмежень
  • МОЗ готується до нового спалаху захворюваності через тиждень
  • поліція відкрила 5 кримінальних справ через скупчення людей на Великдень

Пом'якшення карантину в Україні

Глава МОЗ Максим Степанов розповів про те, що карантин в Україні буде дещо пом'якшений. Можуть бути зняті обмеження на відвідування парків, бібліотек і музеїв. Однак масковий режим і соціальна дистанція збережуться.

Такі послаблення можуть вступити в силу вже з 27 квітня.

Нагадаємо, що завтра, 22 квітня, відбудеться засідання Кабміну, на якому буде прийнято рішення про продовження карантину і пом'якшення деяких обмежень.

Кількість інфікованих перевищила 6 тисяч

Станом на ранок 21 квітня в Україні виявлено 6125 інфікованих коронавірусом. З них 367 осіб вже перехворіли COVID-19 і повністю здорові, а 161 пацієнт не впорався з хворобою.

Коронавірус в Україні та світі: що відомо на 21 квітня

Карантин можуть продовжити до 12 травня

Заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко в коментарі РБК-Україна заявив про те, що карантин в Україні можуть продовжити до 12 травня. За його словами, це питання уряд буде вирішувати в середу, 22 квітня.

"Чекайте середовища. На засіданні уряду буде прийнято рішення про продовження або скорочення карантину. 22-го Кабмін розгляне. Головний санітарний лікар прогнозує, що щонайменше до 12 травня. Рішення приймає уряд", - заявив Ляшко.

Статистика захворюваності по Україні

На даний момент в Україні інфіковано 5710 осіб, помер 151 хворий. За добу виявлено 261 нове зараження COVID-19, серед яких 16 дітей і 43 медпрацівника, 12 пацієнтів госпіталізовано, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Зниження кількості тих, що заразилися за добу може пояснюватися тим, що в областях не надали до Міністерства охорони здоров'я звіти про тестування українців за добу. "Сім областей не подали жодної інформації щодо тестування українців на коронавірус - це Вінницька, Луганська, Чернівецька, Чернігівська, Сумська, Херсонська та Хмельницька області... Це неприпустимі речі", - заявив міністр. На ситуацію відреагував прем'єр-міністр Денис Шмигаль. "В одному з регіонів відбулася технічна помилка, десь перезавантажували обладнання, але в цілому на Великдень багато українців з підозрілими симптомами вирішили не звертатися до лікарів", - сказав голова уряду.

У зв'язку із зростанням кількості хворих медичних працівників відомство закупило 71 тисячу китайських костюмів біозахисту, які планується розподілити по всій країні.

Новий спалах і продовження карантину

У МОЗ прогнозують новий спалах захворюваності через 5-10 днів, оскільки не дивлячись на жорсткі карантинні обмеження в храмах на Великдень зібралось безліч людей. "На думку епідеміологів, і вже є досвід певний, на п'ятий-десятий день від такого масового скупчення людей у певних храмах ми можемо очікувати зростання захворюваності… Ми можемо очікувати таку загрозу і через тиждень практично", - уточнює заступник міністра охорони здоров'я Ірина Микичак.

В ексклюзивному інтерв'ю РБК-Україна Денис Шмигаль розповів про те, що Кабмін планує продовжити карантин, але з пом'якшенням обмежень в деяких сферах. Також він повідомив, що за розрахунками Національної академії наук, в Україні очікується два піки захворюваності. Перший з них припадає на кінець квітня, а другий буде в проміжку від 3 до 8 травня.

"Ми на засіданні Кабміну, швидше за все, продовжимо карантин, грунтуючись на цих розрахунках. Але плануємо пом'якшити деякі заходи в двох-трьох сферах уже на цьому тижні", - додав він.

Поліція зафіксувала 19 порушень карантину на Великдень. Відкрито 5 кримінальних справ стосовно священиків УПЦ МП. Найбільші порушення виявлено у Почаївській і Святогірській лаврах. За даними МВС, у пасхальних заходах взяли участь 130 тис осіб. "Якщо хтось захворіє з тих прихожан, які були в храмі у цей день, і не дай Бог помре, це може бути кримінальний термін, позбавлення волі", - сказав заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)