Конституційний Суд відкрив провадження щодо перейменування УПЦ (МП)

gazpostach

Конституційний Суд відкрив провадження щодо перейменування УПЦ (МП)

Конституційний Суд України відкрив провадження за поданням 49 народних депутатів щодо перейменування УПЦ (МП) в Російську церкву в Україні.

Про це повідомляється на офіційному сайті Конституційного Суду, пише Zaxid.net.

«Ухвалою колегії суддів КСУ відкрито конституційне провадження у справі; здійснюється підготовка справи до розгляду на пленарному засіданні Великої палати Суду», – йдеться у повідомленні.

49 нардепів звернулися до КСУ із відповідним поданням 18 січня 2019 року. Уповноваженими за дорученням зазначені депутати від «Опозиційного блоку» Вадим Новинський, Олександр Долженков та Василь Німченко.

Депутати просять визнати неконституційним закон «Про внесення зміни до статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України» від 20 грудня 2018 року № 2662–VIII.

Депутати вважають, що в законі порушуються конституційні права громадян, а саме право на свободу світогляду і віросповідання в розрізі права на безперешкодне ведення релігійної діяльності.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)