Ікона Христа Розп’ятого прибула до Архикатедри Тернополя

gazpostach

Ікона Христа Розп’ятого прибула до Архикатедри Тернополя

1 квітня, копія чудотворної ікони Розп'яття Спасителя із Зарваниці, повернулася в Україну. Після того, як Святіший Отець Франциск, Папа Римський, у Ватикані в базиліці Святого Петра поблагословив ікону і тим самим відновив її почитання, вона прибула до Архикатедрального собору УГКЦ Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці м. Тернополя.

20190401 130236

Громада тернополян на чолі ректором Марійського духовного центру Зарваниці о. Володимиром Фірманом, деканом Тернопільським о. Романом Ваврухом, настоятелем Архикатедри о. Орестом Павліським зустріли ікону у соборі, де й відбулася спільна молитва. Зустріти Зарваницьку святиню прибули голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна та міський голова Тернополя Сергій Надал.

Отець Роман Дутчак, який супроводив ікону Розп'яття Христового у подорожі до Рима, сказав до присутніх таке:

Слід зазначити, що Глава Католицької Церкви благословив також корону тернового вінка, яка встановлена на іконі і є свідченням її чудотворної сили. Ікона перебуватиме в Архикатедральному соборі до 6 квітня, а вже 7 квітня, у день Благовіщення Пресвятої Богородиці, вона повернеться у собор Зарваницької Божої Матері с. Зарваниця, де буде виставлена для постійної молитви усім вірним.

Як повідомлялося раніше, за ініціативи Архиєпископа і Митрополита Тернопільсько-Зборівського УГКЦ Василія (Семенюка) та за жертовної підтримки благодійного фонду Ігоря Гуди «Твори Добро» ікону розп'ятого Спасителя із Зарваниці відновлено у вигляді детальної копії.

Історія ікони Розп’ятого Спаса Ісуса Христа дуже цікава. Її знайшов 1728 року мешканець Зарваниці Стефан Долган у полі. Дорогою з Дарахова до Зарваниці чоловік помітив «чорну шухляду», у якій зберігалось зображення сцена розп'яття Ісуса Христа написане на шовці. Стефан забрав святиню додому. Через якийсь час завдяки святині стали траплятися дива. Чутки швидко ширилися селом. Іконою зацікавився тодішній губернатор Зарваниці, який дуже хотів мати її у своїй колекції, але ікону передали до церкви.

У 1742 році ікона була коронована та визнана чудотворною київським митрополитом та львівським архієпископом Атанасієм Шептицьким. Майже 200 років вона зберігалася в церкві Пресвятої Трійці в Зарваниці і була дуже шанованою. Та під час Другої світової війни ікона зникла. Ймовірно, її таємно перевезли до Львова.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)