Хворів 57 днів , – медики Тернопільщини поділились історією пацієнта з Ковід-19

gazpostach

Хворів 57 днів , – медики Тернопільщини поділились історією пацієнта з Ковід-19

З Теребовлянської ЦРЛ  успішно виписаний пацієнт, який перебував на штучній вентиляції легень 35 днів, пише Доба. 

Як кажуть медики закладу, 1 листопада 2020 р., в розпал захворюваності COVID-19, з м. Тернопіль на стаціонарне лікування в Теребовлянську ЦРЛ доставлено пацієнта К., 61 р., жителя обласного центру, у зв‘язку із відсутністю вільних місць в інфекційних стаціонарах Тернополя. При поступленні стан хворого був важким. В приймальному відділенні закладу, пацієнтові відразу ж було проведено комп‘ютерну томографію органів грудної клітки, на якій діагностовано позагоспітальну двобічну полісегментарну пневмонію, характерну при ураженні коронавірусною інфекцією, з пошкодженням 75% легень.

Пацієнта госпіталізовано у відділення, де знаходилися хворі із підозрою на коронавірусну хворобу. 2 листопада 2020 р. отримано негативний ПЛР-тест, що напередодні брали за місцем проживання. Проте скарги, епіданамнез, клінічна картина, лабораторні аналізи та дані комп’ютерної томографії свідчили про наявність у пацієнта коронавірусної хвороби. Через це, пацієнтові повторно взято мазки для проведення ПЛР-тестування, котре на цей раз підтвердило здогадки лікарів. У пацієнта діагностовано коронавірус.

Перебуваючи на постійній кисневій терапії стан пацієнта поступово погіршувався і 5 листопада, в зв‘язку із наростанням явищ гострої дихальної недостатності, його переведено в палату інтенсивної терапії інфекційного відділення закладу з підключенням до апарату штучної вентиляції легень експертного класу. Загалом штучна вентиляція легень в даного хворого проводилася протягом 35 днів. Але завдяки самовідданій праці всього медичного персоналу інфекційного відділення хворому вдалося відновити самостійне адекватне дихання.

28 грудня пацієнт в задовільному стані виписаний додому під нагляд сімейного лікаря по місцю проживання, провівши загалом в КНП ТРР "Теребовлянська ЦРЛ" 57 днів.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)