Холодова алергія-це хвороблива реакція людини на холод

gazpostach

Холодова алергія-це хвороблива реакція людини на холод

холодова алергіяХолодова алергія - це хвороблива реакція людини на холод. В даному випадку вона виникає на фізичний вплив знижених температур: холодна вода, вітер, мороз або просто холодне повітря.

Справа в тому, що білки нашої крові кріоглобуліни можуть випадати в осад при охолодженні організму або деяких його ділянок. Порушення імунітету може викликати підвищення рівня кріоглобулінов. Ось і виникає відповідь організму на вплив холоду. При підвищенні температури ці білки розчиняються, і все приходить в норму. Симптоми холодової алергії мають і зовнішні прояви (різні висипання), і внутрішні (головний біль та інші неприємності).

Як проявляється холодова алергія?

Викликати реакцію на холод можуть не тільки мінусові температури на вулиці, але і прохолодне повітря або вода навіть при плюс 10. Крижаний напій, холодна постіль теж можуть спровокувати відповідь організму.

При виході на вулицю в холодну вітряну погоду найчастіше проявляється холодова алергія на обличчі або руках, тобто на відкритих ділянках шкіри. Це може бути невеликий свербіж, що розвивається в холодну пору року сухість шкіри. Шкіра покривається тріщинами. Особа червоніє, може з'являтися висип. Шкіра обличчя - особливо «улюблене» місце для холодової алергії у дітей. Діти часто труть або розчісують місця висипань. Тоді ушкоджена шкіра піддається впливу інфекції, і навіть можуть з'явитися невеликі гнійники.

У деяких після контакту з зниженими температурами розвивається кропив'янка. Вогнища можуть бути маленькими, але у великій кількості. Можуть виникнути поодинокі, але великі вогнища кропив'янки. У цьому випадку шкірні прояви нерідко супроводжуються набряками.
Холодова алергія на ногах найчастіше зустрічається у жінок. Особливо у любительок носити тонкі колготки в холодну пору року. Червоніє і покривається висипом шкіра на внутрішній поверхні стегон і під колінами. У цих місцях вона більш чутлива.

У деяких випадках реакція на холод проявляється лише при контакті з водою. Ця особливість характерна найчастіше для холодової алергії на руках. Наприклад, миття посуду або прання у холодній воді провокують реакцію, а холодне повітря немає.

Симптоми холодової алергії
Зовнішні прояви:
• Гостра, хронічна і рецидивуюча кропив'янка. Така реакція починається гостро і інтенсивно розвивається. Перший прояв - свербіж, далі з'являються пухирі навколо охолодженого ділянки шкіри, які перетворюються в червоні плями, схожі на опіки від кропиви. Кропивниця може припинятися відразу після повернення в тепло, а може затягнутися на тривалий період, навіть на кілька місяців.

 Холодова еритема - почервоніння і болючість охолоджених ділянок шкіри.
• Холодовий дерматит лущення, свербіж і набряк шкіри в місцях охолодження. У важких випадках навіть невелике місцеве вплив знижених температур може викликати набряк усього тіла.
• Холодовий кон'юнктивіт, що виявляється сильним сльозотечею, що супроводжується різзю в очах.

 Внутрішні прояви:
• Холодовий риніт. Нежить і закладеність носа виявляються тільки на холоді. При поверненні в тепло симптоми припиняються.
• Холодова мігрень. Напад головного болю може викликати прогулянка без шапки, порція морозива або лимонаду з холодильника. Якщо голову «утеплити», зайти погрітися в приміщення або випити що-небудь тепленьке, то при холодової мігрені все пройде. Самопочуття налагодиться протягом 10-15 хвилин.
• Радикуліт. Він теж може бути реакцією на холод, наприклад, на прогулянку по зимовому лісі. Під впливом низької температури можуть утворитися імунні комплекси, що провокують запалення нервових корінців.

• Утруднене дихання. Буває так, що у людини після виходу на вулицю в морозну погоду перехоплює подих, дере в горлі, з'являється кашель. Це бронхоспастичний рефлекс, спровокований холодним повітрям. Така реакція може бути і у здорової людини, але вона виникає при дуже низьких температурах і швидко проходить. При холодової алергії бронхоспазм може початися на зовсім невеликому морозі і доставити людині помітне занепокоєння.

Лікування холодової алергії

Основне ліки від холодової алергії - тепло. Захистити від холоду руки, ноги, голову, спину досить просто. Потрібно тепло одягатися в холодну погоду. Одяг має бути з натуральних тканин. Якщо у вас холодова алергія, можна трохи підкоригувати спосіб життя. Обов'язково стежити за прогнозом, щоб спланувати свої справи. Якщо не вдалося уникнути переохолодження, відразу після повернення додому прийміть теплу ванну або душ. При реакції на холодну воду потрібно намагатися уникати контакту з нею.
Трохи складніше захистити від холоду обличчя, та й рукавички не завжди допоможуть рукам. У цих випадках потрібно приять додаткові заходи. Буває досить захистити обличчя за допомогою крему. Кремом від холодової алергії може служити звичайний крем для обличчя, але він повинен бути жирним. Краще придбати спеціальний крем, який призначений для вирішення такої проблеми.

Специфічних ліків від холодової алергії немає. Схема лікування така ж, як при інших видах алергії:
• Слід уникати контакту з алергеном.
• Якщо це не вдається, то призначають антигістамінні препарати у вигляді мазей або таблеток.
• Корисно приймати додаткові дози вітамінів А, С, Е, РР.
• В екстрених випадках проводять лікування гормональними препаратами, які швидко знімають симптоми. Але їх не призначають довше, ніж на три-чотири дні. Приймати такі препарати самостійно без призначення лікаря не можна, навіть якщо це засоби для зовнішнього застосування.

Холодова алергія не зустрічається у здорових людей. Як правило, вона супроводжує різні захворювання печінки, нирок, імунні порушення. Не можна ігнорувати її прояви, слід звернутися до алерголога за постановкою діагнозу і лікуванням.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)