ФК «Тернопіль» на 85 відсотків укомплектований

ФК «Тернопіль» на 85 відсотків укомплектований

mapyshchakУ переддень виїзду ФК «Тернопіль» до Харкова відбулася прес-конференція, присвячена старту команди у новому чемпіонаті України сезону-2016/17. Головний тренер муніципалів Іван Марущак відповів на зручні та не дуже запитання. Найцікавіші з них пропонуємо до Вашої уваги.

Філософія клубу – вихованці місцевого регіону!

За літнє міжсезоння сталися зміни в кадрах, але ставка, як і у попередні роки, робитиметься на місцевих вихованців.

– Філософія клубу не змінилася – ми й далі ставку робитимемо на вихованці місцевого регіону! – зазначає Іван Марущак. – Нашим завданням було повернути до ФК «Тернопіль» гравців, які мають тернопільське коріння. З більшістю із них вдалося переговорити. Можу сказати, що багато вихованців місцевого футболу з числа тих, яких ми хотіли бачити в команді, погодилися грати за наш клуб (Ігор Вонс, Ярослав Солонинко, Тарас Червонецький, Ігор Наконечний – авт.).

– По великому рахунку, Богдан Семенець – єдиний не перейшов у команду. З ним на джентльменському рівні було досягнуто домовленості, ми потиснули один одному руку, але все, що не робиться, – до кращого. Якраз у стартовому матчі ми гратимемо з харківським «Геліосом», з яким Богдан підписав контракт, – відзначив тренер.

Загалом, за словами тренера, на 85 відсотків команда укомплектована і готова до початку сезону. До завершення заявкового періоду в ФК «Тернопіль», може, з’явиться ще 2-3 футболісти, щоб з піднятою головою йти по турнірній дистанції.

Ветерани – поза заявкою

Немає у новій заявці ФК «Тернопіль» ветеранів команди: Андрія Кондзьолки, Василя Чорного, Сергія Атласюка та Андрія Дубчака.

– До Кондзьолки ми віднеслися по-людськи, я запропонував йому бути граючим тренером. Через деякий час він повідомив, що у нього є можливість поїхати до Канади. Перечити йому не став. Туди ж, за попередньою інформацією, зібрався Чорний. Щодо Атласюка, то коли стало питання займатися професійним футболом чи працювати вчителем у школі, він вибрав другий варіант. Сергій – професіонал з великої літери і я сподіваюся, що він ще повернеться до ФК «Тернопіль» або як гравець, або на тренерську роботу. Відсутність у команді Атласюка – це велика втрата для мене як тренера команди і всього тернопільського клубу. Дубчак же знаходиться у клубі, він перейшов на адміністративну посаду. Переконаний, ті люди, які принесли користь ФК «Тернопіль», повинні бути в структурі клубу, – зазначив Іван Марущак.

Щоб закрити кадрове питання, наставник відкинув усі закиди на адресу запрошених футболістів із Криму, яких у ЗМІ називають особами з російськими паспортами та сепаратистами.

– Новачок команди Владислав Гевлич народився в українському місті Севастополі. Заявлений як українець, по українському паспорту і у всіх міжнародних базах значиться як українець. У нього великий потенціал, адже він уже в 17 років виходив в основному складі ФК «Севастополь» у Прем’єр-лізі. Так, не маючи запрошень від українських клубів, Влад змушений був грати за кримську команду. Сьогодні він живе у Тернополі і його серце належить ФК «Тернопіль». Я переконаний, що Гевлич стане улюбленцем місцевої публіки. А буде відповідати рівню збірної України – гратиме за українську збірну! – заявив коуч.

Ціль – місце не нижче сьомого

Багатьох цікавить, наскільки міцно стоїть тернопільський клуб у фінансовому плані. Адже озвучені почесним президентом тернопільського клубу Сергієм Надалом півтора мільйона гривень з міського бюджету – для клубу першої ліги мізерна сума.

– Бюджет ФК «Тернопіль» – середній для клубів першої ліги, який дозволить нам упевнено почуватись у чемпіонаті та ставити більш серйозніші завдання, ніж ті, які були минулого сезону, – певен тренер.

Також Іван Марущак розповів про завдання, які стоять перед ФК «Тернопіль» у новому сезоні.

– У нас розроблена концепція розвитку клубу на три найближчі сезони. У перший рік планували залишитися в першій лізі. Важко, з певними проблемами та перешкодами, однак цього вдалося досягти. Тепер ставимо собі за ціль зайняти місце, не нижче сьомого. А на наступний рік ставитимемо завдання боротися за путівку до Прем’єр-ліги. Ні мені, ні почесному президенту, ні партнерам клубу по- інакшому працювати не цікаво. Загалом крок за кроком робитимемо успішну команду, яка достойно представлятиме Тернопільщину. Гратимемо у конструктивний футбол, який подобається вболівальникам. Зі своєї сторони обіцяю, що за успіх будемо гризти землю! – заявив наставник.

Віталій Попович
, тижневик "Номер один"
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)