Фільм-експедиція «Печерні»: відбулася прем’єра на Суспільному

gazpostach

Фільм-експедиція «Печерні»: відбулася прем’єра на Суспільному

Пройти під водою підземного озера, щоб дослідити, чи є у печері продовження лабіринту. Група спелеологів досліджувала печеру «Озерна» на Тернопільщині. Чи вдалось знайти нові ходи — дивіться у фільмі «Печерні», який зняла команда команда Суспільного в Тернополі. Стрічка вийшла в ефір  усіх регіональних мовників Суспільного  15 жовтня, о 10:50.

Для зйомок фільму група спелеологів спустилася у печеру Озерна. Команда пробула під землею декілька днів без жодного зв’язку із зовнішнім світом. Проводили інженерні роботи, жили в лабіринтах. Разом зі спелеологами кілька днів під землею працювали журналісти та оператори, щоб показати умови роботи спеціалістів.

Продюсерка Суспільного в Тернополі Зоряна Биндас розповіла, що ідея відзняти котрусь з експедицій зародилася в неї вже давно. «Аби глядач побачив справжнє життя спелеологів — хто вони, як відбувається дослідження печер, як вони живуть під землею, як сплять, що їдять, де беруть там воду. Зрештою, як воно: жити без жодного зв’язку із зовнішнім світом та заради чого це все. Ця думка не давала мені спокою. Я почала працювати з цією ідеєю, щоб зрозуміти, чи це реально. Познайомилась зі спелеологами, розпитала їх, а згодом — пішла з ними в пробну експедицію. Для фільму ми зі спелеологом Юрієм Зарембським обрали печеру Озерна», —  розповідає продюсерка Суспільне Тернополь Зоряна Биндас. І додає: оператори, які працювали в печері, долали шлях між вузькими стінками тріщин, часто, «тримаючи камеру чи світло в зубах». Для команди Суспільного це був перший досвід подібних зйомок.

«У червні взяв участь у тендері на виготовлення фільму від Суспільного, ми мали необхідну техніку, нам сподобалася ідея досліджувати унікальні печери Тернопільщини та розповідати про людей, які це роблять за покликом серця та професії», — розповідає Тарас Савчук, який проводив виконавчі роботи зі зйомок проєкту.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)