Двом тернополянам вручили перші в історії фестивалю знаки народної пошани

gazpostach

Двом тернополянам вручили перші в історії фестивалю знаки народної пошани

Цими днями в Кракові відбувається щорічний Фестиваль українського театру «Схід-Захід».

Щорічний Фестиваль українського театру «Схід-Захід» вже здобув визнання польського та європейського глядача. Захід відбувається шостий рік поспіль та є вагомим інструментом, аби міжнародна спільнота більше дізнавалася про колорит української культури. Фестиваль є місцем зустрічі не лише мистецької спільноти, а й виконує важливу дипломатичну місію.

Впродовж тижня на різних сценічних локаціях Кракова виступить вісімнадцять театрів з України, а також Фінляндії, Німеччини, Вірменії та Польщі. Участь у Фесивалі беруть як професійні театри, так і аматорські колективи. Переможця визначить журі, до складу якого запрошені відомі артисти та режисери з України та Польщі.

На офіційній церемонії відкриття, яка відбулася в театрі Гротеска, вперше цьогоріч звучали обидва державних гімни: разом із учасниками, гостями та глядачами гімн Польщі виконала Світлана Калініченко, гімн України – Олег Скрипка.

Також новим започаткуванням Фестивалю стало те, що організатори відзначили благодійників, які надали допомогу у проведенні Фестивалю. Зокрема двом тернополянам вручили знаки народної пошани. Їх отримали: Руслан Кулик - тернопільський політик, директор ТОВ «Українська фабрика реклами» та Ольга Шахін – громадська діячка, голова БО «Благодійний фонд Ольги Шахін». Такі нагороди вручалися вперше за всю історію Фестивалю.

«Мені не байдуже, якою бачать Україну в світі. Будучи радником з міжнародного співробітництва голови Донецької військово-цивільної адміністрації 2015-2018 років, я зрозумів, що захищати інтереси України в світі потрібно не лише за столом переговорів, а й у кінотеатрах, концертних залах, у музеях, на сценах та скрізь, де є мистецтво. Адже митець розповість про Україну те, що не завжди може денести дипломат, через специфіку правил професії», - зазначив Руслан Кулик.

Як наголосила Ольга Шахін, підтримка культурно-мистецьких заходів є важливою складовою для формування позитивного іміджу України. «Візуальне мистецтво, зокрема театр – це сфера, в якій українці можуть заявити світові як про свій фаховий хист, так і донести особливості національної ментальності. Крім того, українцям, які проживають закордоном, важливо проявляти свою єдність, плекати традиції. Такі фестивалі, як «Схід-Захід» та подібні імпрези міжнародного рівня, виконують водночас значущу комунікаційну місію, забезпечують міжкультурний діалог. Це важлива складова у контексті того, що Україна обрала для себе європейський вектор розвитку», - підкреслила жінка.

Започаткували Фестиваль українського театру «Схід-Захід» у 2014 році дві українки - Надія Мороз-Ольшанська та Марія Макаренко. З року в рік захід набирає обертів, протягом цього часу організаторам вдалося зібрати у Кракові понад 100 театрів світу, які продовжують підтримувати українську культуру поза межами нашої Держави.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)