Науковці критикують свято замків, яке так любить Степан Барна

gazpostach

Науковці критикують свято замків, яке так любить Степан Барна

сергій ткачов . Фото з соціальних мереж

Сергій Ткачов. Фото з соціальних мереж

"Парад замків на Тернопіллі це яскравий приклад волюнтаризму в управлінні. " - так вважає відомий тернопільський історик і краєзнавець, доктор гуманітарних наук Сергій Ткачов.

Про це він пише на своїй сторінці у соціальній мережі.

"Накинута зверху ідея сприймається місцевими (районними, міськими і сільськими чиновниками) як наказ до разового виконання, а не початку розробки концепції на роки. Усі ці "дні замків" є і будуть одноликими. Ресурс місцевих владців обмежений і одноманітний за структурою це райвно і райвідділ культури. Ньюанси вносять підприємці сфери розваг, але і там вибір невеликий (батут, цукрова вата). Отож на початку свята міні-звіт самодіяльності (дитячі колективи), далі нібито спортивні змагання - футбол, гирі, канат - і все це під димок від шашликів щедро заправлене пивом гуляння.

У вже проведених "днях" не було акцентовано на особливість кожного із замків, не знайдено і не підкреслено його "родзинку". А саме це має бути епіцентром події, від якого колами розходяться інші супутні заходи. Це дасть змогу "дням" перерости у фестивалі." - підсумовує і радить пан Сергій.

замкиНагадаємо, що відповідне розпорядження про проведення Свята замків підписане головою обласної державної адміністрації Степаном Барною ще на початку весни.

У Тернополі свято відбулося 17 квітня,  у Збаражі - 8 травня,  у Кременці - 29 травня,  у Бережанах - 5 червня, у с. Сидорів Гусятинського району - 12 червня,  а тепер очікуємо – у м. Скалат Підволочиського району -  26 червня, у Чорткові - 24 липня,  у с. Нирків Заліщицького району - 14 серпня,  у с. Токи Підволочиського району - 21 серпня,  у с. Підзамочок Бучацького району - 4 вересня,  у смт Вишнівець Збаразького району - 14 жовтня.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)