Добровольців визнали на державному рівні: що це означає?

gazpostach

Добровольців визнали на державному рівні: що це означає?

Фото - з мережі Інтернет

Верховна рада України прийняла закон, яким визнала на державному рівнів добровольців, а це означає, що тепер їм надають статус УБД.

Нагадаємо, що на Тернопільщині статус учасника бойових дій для добровольців надають ще з 2016 року. Тернопільська обласна рада була однією із перших і підтримала цю ініціативу, а це означає, що добровольці на території області користувалися такими ж пільгами, як учасники бойових дій, крім безкоштовного лікування в державних лікувальних закладах та не могли брати участь у житловому кредитування на пільгових умовах.

«Дуже добре, що прийняли закон 2045-1, – каже представник міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України у Тернопільській області Микола Казюк. – Це правильно, що члени добровольчих батальйонів, котрі одні із перших пішли на захист нашої країни, будуть мати такі ж пільги, передбачені державою, як інші учасники бойових дій. А саме отримання кредитів на житло, безкоштовно користуватися державним транспортом – автобусами та залізницею, безкоштовно отримувати медичні послуги».

За словами Миколи Казюка, у Тернопільській області з 2017 року функціонує комісія по наданню статусів учасника бойових дій добровольцям Тернопільщини. На сьогодні уже видано 124 статуси учасника бойових дій добровольцям.

«Зараз закон 2045-1, прийнятий в тому ж форматі, який був написаний у 2016 році. У закон не внесли зміни, зокрема, в тій частині, щоб надавати статус учасника бойових дій членам ЛНР/ДНР. Він майже ідентичний так як і положення, на основі якого ми надаємо статус учасника бойових дій на території області. Для державного бюджету це майже нічого не змінить, бо їх права і так реалізовувалися за рахунок місцевих бюджетів», – пояснює Микола Казюк.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)