До уваги кавоманів: які бувають кавомашини та чим вони відрізняються?

gazpostach

До уваги кавоманів: які бувають кавомашини та чим вони відрізняються?

За даними каталогу цін в інтернеті E-Katalog, в українських онлайн-маркетах продаються понад 500 моделей кавоварок — зорієнтуватися в умовах такого асортименту непросто. Втім, для зручності вибору їх можна розділити на 5 великих категорій: крапельні, ріжкові еспресо-машини, автоматичні еспресо-машини, гейзерні кавоварки та електротурки. Про переваги та недоліки кожного класу кавоварок розказали експерти E-Katalog.

Фільтраційні (крапельні)

У крапельних кавоварках при приготуванні напою гаряча вода пропускається через фільтр, наповнений меленою кавою. На відміну від еспресо-кавоварок, рідина подається не під тиском, а вільно. Така технологія приготування давно поширена в США. В Європі ж до недавніх пір використовувалася відносно рідко. Напій, отриманий в фільтраційній кавоварці, поступається еспресо за насиченістю смаку та концентрації кофеїну, проте це частково компенсується великими порціями — 120-150 мл без урахування окропу, а іноді навіть більше.

Еспресо (ріжкові)

Всі еспресо-кавоварки діють за схожим принципом: нагріта до високої температури вода під великим тиском пропускається через холдер із меленою кавою. Еспресо, отриманий таким способом, відрізняється міцністю, насиченим смаком і ароматом. Саме з нього готується більшість популярних кавових напоїв на кшталт американо, капучино або латте.

У комбінованих еспресо-машинах користувачеві доводиться працювати з холдером для кави вручну. Звичайно, підготовка порції меленої кави, її утрамбування темпером, закріплення ріжка та його подальша очистка вимагають часу та певних навичок. Втім, професійні бариста переконані: лише виконуючи всі ці процедури самостійно, можна продемонструвати справжню майстерність приготування та домогтися виключного смаку кави.

Еспресо (автоматичні)

Різновид еспресо-кавоварок, в яких користувачеві необхідно лише обрати бажану програму, простеживши за тим, щоб пристрій було заправлено водою та кавою. Завдяки максимальній автоматизації приготування напою якість і смак кави залишаються незмінними завжди. Такі переваги автоматичних кавоварок, як наявність багатьох програм, простота керування та широкий функціонал, зумовлюють високий попит на агрегати цього класу. Зокрема, саме до нього відноситься одна з найбільш популярних на E-Katalog моделей, кавоварка De'Longhi Dinamica ECAM 350.55.B.

Гейзерні

Гейзерні кавомашини працюють за принципом «фонтану» з гарячої води: з нижнього відсіку пристрою рідина крізь кошик з меленою кавою надходить у верхню частину, яка відіграє роль резервуара для готового напою. Для отримання більш насиченого смаку в деяких моделях передбачається багаторазове пропускання води через гущу. У порівнянні з іншими пристроями, гейзерні кавоварки мають просту конструкцію та коштують недорого.

Електротурки

Електротурка, по суті, об’єднує два пристрої: турку та електрочайник. Вона виглядає як невелика, звужена догори посудина (що вміщує 2-3 порції кави), обладнана власним нагрівачем.
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)