Для реставрації замку на Тернопільщині придбали черепицю з Іспанії

gazpostach

Для реставрації замку на Тернопільщині придбали черепицю з Іспанії

Реставраційні роботи у Чортківському замку розпочалися влітку цього року. Оновлення пам’ятки архітектури XIV століття триває у рамках програми президента України «Велика реставрація».

На даний момент проводяться роботи з ліквідації аварійного стану споруди. Проєктом передбачено відтворення стіни частини палацу, двох веж та накриття їх автентичною черепицею, котру доставили з Іспанії.

– Замок Чорткова належить до фортифікаційних споруд оборонного типу середньовіччя, таких на Тернопільщині 38, із них у стані руїн знаходяться майже 80%.  Реставрація Чортківського замку – це суттєвий вклад у збереження культурних та архітектурних пам’яток Тернопільщини. Навіть ці початкові зміни допоможуть зберегти пам’ятку архітектури ну і, звісно, залучити до міста Чорткова туристів та створити новий простір для відпочинку й дозвілля, – пояснює голова Тернопільської облдержадміністрації Володимир Труш.

Чортківський замок увійшов у сотню історичних пам’яток України, які відремонтують за рахунок державного бюджету. Для реалізації проєкту «Ліквідація аварійного стану», а конкретно — влаштування консерваційного даху на замку, виділили 17,5 млн. грн. бюджетних коштів.

Джерело: Тижневик "Номер один"
Отримуйте найсвіжіші новини у соцмережах:

Facebook

Twitter

Ознайомлений(а)